sudety mapa 1938 - strana 28
Počet nalezených inzerátů SUDETY MAPA 1938: 1000 - strana 28

Theodor Duda - Letecké přístroje II. díl - Přístroje navigační, rok vydání 1956, vydala Vojenská technická akademie Antonína Zápotockého,,,
B. Dobrovolný - letectví - učebnice pro piloty, rok vydání 1938,,
cenaza obě knihy

Nabízím starožitnou porcelánovou sestavu značenou Karlsbad Czechoslovakia , značení z let 1918 - 1938 . Nepoškozené .

Dalibor Mareček (6. července 1915 Poříčany – 20. února 1945 Český Brod)[1] byl český malíř a hudebník.
Rodiče
Jeho otec František (nar. 1883) se dal na učitelskou dráhu. Zajímal se o hudbu, poezii, výtvarné umění a hru na housle. Za první světové války byl dva roky na frontě v Haliči, ale jako pacifista ani jednou nevystřelil a kvůli fingovanému „zánětu žil“ byl zproštěn vojenské služby. Po válce mu bylo nabídnuto místo v orchestru Národního divadla, ale odmítl, a zůstal v Poříčanech. V letech 1932 – 1939 řediteloval škole v Klučově. Zemřel v roce 1960. Matka Maří Magdaléna (nar. 1891) chtěla studovat zpěv, ale otec to rázně zakázal. Byla to vzdělaná žena s širokým rozhledem.
Život a dílo
Narodil se v Poříčanech jako druhé ze tří dětí. Po gymnaziálních studiích v Českém Brodě, které absolvoval v letech 1926–1934, studoval od roku 1934 do roku 1937 na Českém vysokém učení technickém u Oldřicha Blažíčka, Josefa Sejpka a Cyrila Boudy kresbu a poté, až do uzavření vysokých škol, na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy dějiny umění a estetiku. Tíhnul k divadlu a také k hudbě, hrál dobře na housle, jako jeho otec.
Zpočátku se věnoval převážně krajinám z okolí jeho rodiště (Stodoly v Klučově I – III, Chalupy na Českobrodsku, Silnice u Lstiboře I – IV). Bylo to v době jeho mládí nezatížené chorobou ani válkou, kdy si užíval života plnými doušky. Kolem roku 1937 jsou datovány i skici k autoportrétu (I – III). Ty, i přes hrubé „impresionistické“ tahy štětcem vystihovaly charakter postav. Roku 1938 přibyly témata ze Slovenska (Liptovské hole I – IV), řídce se věnoval i zátiší (Zátiší s begonií, Zátiší s houslemi, Zátiší se pstruhy).
Ve 40. letech 20. století začal malovat temnějšími barvami (V parku, 1943), více figurální kompozice plné intelektuální meditace a figury připomínali spíše stíny a přízraky (Rozhovor I a II). V obrazech zobrazil existenciální tíseň a samotu lidského individua. Zázrak sv. Marka, Poutníci I a II (1942), Setkání (1942), Vyprávění Dona Quijota (1943) a Návrat Odysseův (1944), Žena ze sanatoria. V roce 1943 byl po účasti na výstavě Hosté Mánesa přijat za člena tohoto spolku. V květnu 1944 vystavoval část svých prací ještě v Kutné Hoře a členskou výstavu Mánesa obeslal v létě svými posledními díly, jež mu vynesla zařazení mezi „zvrhlé umělce“ – Muziku, Špálu a jiné.
Trpěl tuberkulózou plic a ledvin, ta mu byla odebrána již během studií v podolském sanatoriu. Během náletů na Prahu byl již těžce nemocný převezen do nemocnice v Českém Brodě, kde v únoru 1945 zemřel ve věku nedožitých 30 let na tuberkulózní zánět mozkových blan.
Zastoupení v galeriích
Národní galerie – Setkání, Vyprávění Dona Quijota, Návrat Odysseův a Krajina jihočeská – (zakoupila 11/1976)*******ponúkam na predaj obraz od českého profesionála Dalibor Mareček...cena diela - 550 euro...obraz v TOP stave kvality bez akýchkoľvek poškodení...možnosť poslať poštou po platbe vopred na účet !!! + poštovné...

Prodám moto s druhým ovládáním pro autoškoly.Československý patent z roku 1938 pro autoškoly./autoškole,autoškolu,autoškol/
Druhé ovládání je zapsáno v TP , kde je moto schválen do výcviku pro aš.
Když se dá nová AKU moto normálně jede, řadí , troubí atd..
evidenčku platím i převod na úřadě!
PŘIDÁM STARÉ 3 MODELY + 3 STARÉ OBRAZY AUTOŠKOLY DLE VLASTNÍHO VÝBĚRU

Mechanická pračka, ideální pro blackout, dekoraci nebo muzeum, funkční. Korpus zdravý, nohy dole asi 5 cm červotoč. Cena 300 Kč, raději však nabídněte nějaký vrak rádia nebo jeho prospekt či účet do 1938, rozdíl případně doplatím. Vlastní odvoz nutný.

Mám záujem o dobové predmety z obdobia první republiky (1918-1938):
Výstrižky, články, noviny, plagáty, pohľadnice, rukopisy, obrázky, ilustrácie, knihy, reklamy, fotografie, drobné predmety a pod.
Prosím Vás ponuky mi posielajte tu do správy
Pozrite aj ďalšie moje inzeráty

dobrý den,
nabízím v původním nerozbaleném nepoškozeném stavu k výměně modely ŠKODA :
-č.12 ŠKODA 110LS cena 400kč
-č.21 ŠKODA 110R bez časopisu cena 300,- Kč
-č.22 ŠKODA 1000MB cena 360,- Kč
-č.27 Škoda 1203 MINIBUS cena 360,- Kč
-č.30 Škoda Superb 1938 cena 360,- Kč
-č.33 Škoda Superb 1948 cena 360,- Kč
-č.36 Favorit 136 LS 1991 cena 360,- Kč
-č.40 Favorit GLX 1993 cena 360,- Kč
-č.42 Felicia Van Plus cena 400,- Kč
-č.46 Felicia PickUp cena 400,- Kč
-č.51 Octavia RS I cena 480,- Kč
-č.53 ŠKODA KAMIQ cena 360,- Kč
1:60 WELLY Škoda Favorit 136L, 100L kus za 75Kč
možno zaslat Zásilkovnou za 79,- Kč
Vyměním za Enyaq, Scala, Yeti FL 2013 , Octavia III Scout, Octavia IV apod.
inzerát je aktuální do smazání.
Možno se případně potkat v Praze,Olomouci,Brně

Prodám motor po kompletní GO 175 Předvalečná 1938
V případě zájmu odpovězte na inzerát,tel neplatný.
Další díly mám v nabídce inzerenta.

Nabízím historické ročenky Všeobecné živnostenské záložny v Náchodě z roku 1937 a 1938. Velmi pěkný stav viz fotografie.

Predám Mercedes V170 kabrio, ročník 1938, plne pojazdný, po staršej profesionálnej renovácii, biele ŠPZ, momentálne dočasne odhlásené. Automobil sa nachádza na Slovensku, okres Dunajská Streda.

Koupím rám do r.v. 1938, přední vidlici, kola, blatníky, nádrž, držák převodovky, převodovku, hliníkový motor nejlépe 201 OSL a 251 OSL, brzdový štít předního a zadního kola, pakny, nosič, držák baterie, kastlíky a další díly. Nebo torzo motocyklu. Děkuji za nabídky.

Predám Mercedes V170, 4dverový, ročník 1938, po staršej profesionálnej renovácii, pojazdný, avšak nutná oprava motora. Má biele ŠPZ, momentálne odhlásené. Auto sa nachádza na Slovensku, okres Dunajská Streda.

Prodám starou německou polní láhev rok cca 1937 stav viz foto cena 250 Kč, stará bakelitová lahvička s originálním obsahem válečná rok 1944 cena 250 Kč, stará německá mince 10 PFENNIG 1938 A cena 100 Kč, starou bakelitovou nádobu značenou 1294 2 1940 Trdf na dně značeno DCF je tam hákový kříž s orlicí pro sběratelské účely cena 5OO Kč platba bud předem na učet nebo na dobírku pište sms nebo volejte

Predám kovový, plne otvárací model v mierke 1:18 -
Alfa Romeo 8C 2900 B Lungo 1938 od výrobcu MINICHAMPS (PMA - Pauls Model Art). Farba modrá s hnedým interiérom.
Model je nový, s originál boxom a podstavcom, nepoškodený, bez stôp po prachu, nevystavovaný!
Cena 235 Eur.
Zásielkovňa/Packeta nie je problém.
Pozrite aj moje ostatné inzeráty.