aronie plody
Počet nalezených inzerátů ARONIE PLODY: 315
Kusový prodej jahod – zahradní, balkónové, jednou i stáleplodící, převislé jahody a lesní jahody. Silné sazenice zakořeněné loni v létě.
Předobjednávka se zasláním od půlky března nebo dle dohody.
Cena dle počtu kusů a velikosti květníku. 10-pack 150 Kč, Jednouplodící 6x6cm 1 kus 20 Kč. Stáleplodící 6x6cm 1 kus 25 Kč. Květník 9x9 cm 45 Kč. Lesní jahody 10 Kč/kus – prostokořenné.
Jednouplodící:
Ananas - Velké bílé plody s červenými semínky. Chuť připomíná ananas. 6x6 cm 30 Kč, 9x9 cm 45 Kč.
Honeyone – Poloraný, se středně velkými až velkými tmavě červenými sladkými plody s velkou plodností. Dozrává již počátkem června. 3 kusy.
Faith - Pozdní. 11 ks..
X PRODÁNO. Karmen - Středně raný, s velkými tmavě červenými měkkými plody s chutí lesních jahod. Dozrává od poloviny června. Česká odrůda, jeden z nejsladších jahodníků. 10 kusů.
X PRODÁNO. Malwina - Velmi pozdní, s velmi velkými plody. 6 kusů.
X PRODÁNO. Senga Sengana - Středně raný, se středně velkými plody. Velmi vysoká výnosnost až 150 plodů na jednu rostlinu. 1 kus.
Sonsation – Středně raný. 1 kus 20 Kč nebo 10-pack 150 Kč.
Stáleplodící:
Dimante – 25 Kč/kus.
REZERVACE. Stáleplodící červený květ ‘Ariba Red’. 4 kusy á 45 Kč.
Ostara - Stáleplodící a velmi výnosný jahodník. Plodí středně velké plody od půlky června do září. 30 kusů. Jeden kus 25 Kč, 10-pack 150 Kč.
Převislý a stáleplodící:
X PRODÁNO. Elan - Plodí od konce května až do zámrazů. Vhodný do truhlíku nebo do závěsného květináče. Snadný sběr díky dlouhým šlahounům s plody. 2 kusy á 45 Kč.
X PRODÁNO. Světle růžový květ – Jedna z chuťově nejlepších převislých jahod. Kvete světle růžově a plodí bez přestávky až do zámrazů. Výnos až 1 kg jahod na sazenici. 3 kusy á 45 Kč.
Mara de Bois - Plodí od června až do zámrazů. Plody jsou velmi sladké s chutí lesních jahod. střední velikosti. Poslední 2 kusy: 9x9 cm 45 Kč.
X PRODÁNO. Maranell – až 2-metrové šlahouny. 7 kusů á 45 Kč.
Podívejte se i na moje další inzeráty nebo si napište o kompletní seznam rostlinek v Excelu. Nabízím spoustu druhů zahradních a pokojových rostlin za nízké ceny.
Osobní vyzvednutí v Ústí nad Labem dle domluvy nebo Praha - Libuš (cca 1 x měsíčně po platbě předem). Posílám za 90 Kč zásilkovna (100 Kč Slovensko) nebo 85 Kč balíkovna České pošty nebo PPL po platbě předem 1 x týdně.
Divoká rajčata jsou chutná, zdravá a odolná - netrpí chorobami! Jsou vhodná pro pěstování bez chemie.
Plody je nejlepší konzumovat čerstvé, skvěle chutnají i v míchaných salátech ochucených bazalkou. Jsou velice dekorativní, takže je lze použít i k dozdobení jídel.
Můžete je i sušit.
Klasické červené a žluté. Semena z vlastní sklizně.
Osobní odběr = 30Kč nebo pošta = platba předem na účet (obyčejné psaní +25Kč, doporučené psaní +65Kč) cca 15ks/druh
LIMITOVANÁ NABÍDKA:
Rajče san marzano (švestkové) semena 10ks za 30kč
Tato tyčková odrůda, pocházejí z Itálie, se vyznačuje protáhlými plody s pevnou dužinou a malým počtem semen a je vhodná ke kuchyňskému zpracování nebo na výrobu kečupu. Také jsou velice vhodné pro vaření boloňské omáčky a podobně. Slupka je lehce oddělitelná. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Vyžaduje oporu.
Rajče stupické polní rané semena 10ks za 30kč
Jde o velmi ranou tyčkovou odrůdu rajčete. Tato odrůda patří mezi tradiční české druhy rajčat. Lze ji pěstovat ve venkovních záhonech či ve skleníku, a je možné ji taktéž pěstovat jako keříčkovou bez vyvazování. Plody jsou jasně červené a odolné vůči popraskání. Chuť je plná, sladká a rajčata jsou velmi dobrým doplňkem při přípravě pokrmů studené kuchyně. Využít je můžete i k přímé konzumaci či tepelnému zpracování. Tuto starou původní československou odrůdu si oblíbili pěstitelé po celém světě. Byla vyšlechtěna ve šlechtitelské stanici Stupice už v 50. letech. Doba zrání je přibližně 55-60 dní.
Rajče divoké bílé semena 15ks za 40kč
Patří mezi jedno z nejsladších rajčat! Drobnější bílé až bledě žluté plody obsahují extrémní množství cukrů. Plodí a nasazuje trsy až do prvních mrazíků. Skvělé rajče pro děti.
Rajče divoké fialové semena 15ks za 40kč
Tato rajčata obsahují antokyany, které najdeme například v borůvkách a jsou důležité pro zdravou výživu. Plody jsou drobné a velice dekorativní - vynikají netypickou barvou svých plodů. Zastíněná část plodu zůstává v nezralém stádiu zelená, ve stádiu zralosti získává červený nádech. Chuť sladkokyselá, perlivá, svěží. Plody musejí být plně vyzrálé, aby byly dobré.
Rajče divoké havajské semena 15ks za 40kč
Extrémně cukernaté rajče! Svou delikátností vyniká i mezi divokými rajčaty, která jsou proslulá skvělou chutí. Má příjemně křupavé plody.
Semena z vlastní sklizně.
Při objednání více druhů semen jen jedno poštovné! Do vyprodání zásob!
10 semen za 30Kč
+ poštovné 23Kč (obyč.)
CUCAMELON známy také pod názvem mexická okurčička. Plody této rostliny vypadají doslova jako zmenšené melouny a dozrávají do velikosti kolem 1 až 1,5 centimetru. Mini melounky rostou ve velmi hojném počtu na popínavé rostlině, která je schopna vám během chvilky pokrýt značnou plochu. Proto je ideální volbou pro zastínění pergoly nebo posezení.
Cucamelon je původem z Mexika a Střední Ameriky. Tato popínavá rostlina velice rychle roste a vyznačuje se velkým množstvím plodů.Tato popínavá rostlina velice rychle roste a vyznačuje se velkým množstvím plodů.Plody jsou velikosti větší kuličky hroznového vína. Tyto plody ve tvaru miniaturních melounků jsou příjemně křupavé s osvěžující chutí a chuť je kombinací salátové okurky v kombinaci s melounem a s nádechem limetky. Roste velice rychle, plodí po celé vegetační období, kdy na rostlině jsou jak zralé plody, tak i květy, dobře snáší sucho. Ovoce je možné jíst přímo nebo promíchat do salátu s olivami, plátky papriky a rajčat. Na drobno nakrájené se přidávají do salsy. Ovoce lze také nakládat jako okurky – kvašáky, běžné okurky nebo grilovat jako baklažán. Znalci doporučují nakládat s mátou a koprem s přidáním vinného nebo dubového listu, což zabrání měknutí melounků.
Jak pěstovat CUCAMELON:
Cucamelon můžeme pěstovat přesně jako běžné okurky, ale proces je mnohem jednodušší. Není třeba skleník ani proštipovaní během vzrůstu, rostlina nemá u nás přírodní nepřátele a je odolná vůči chorobám. Semena zasejeme konec dubna/ květen (když pomine nebezpečí promrznutí) do truhlíku (kyprá kompostová půda), přikryjeme a zajistíme rosení. Předpěstované rostliny vysadíme v červnu do půdy na zahradu. Mohou být vysazené velmi blízko sebe, postačí rozestupy 15 cm.Pak pokud zajistíme oporu pro růst v podstatě péče, až na občasnou zálivku péče končí.
Sklízet začneme, když plody jsou velikosti hroznů, ale plody jsou pořad sytě vybarvené a pevné.
Pěstujeme jako jednoletou rostlinu, ale lze také pěstovat jako trvalku – na konci vegetačního období ustřihneme révu, ponecháme tak 10 cm šlahoun a vyjmeme kořen ze země (nutno vykopat před prvními mrazíky). Ten pak uložíme do vlhkého kompostu a ponecháme přes zimu v bezmrazé místnosti.Počátkem května zasadíme ven do půdy a kořen znova vypustí šlahoun.
Další semena rostlin (Ačokča proti vysokému tlaku) viz. další mé inzeráty.
Silné sazenice, prostokořenné 3-leté, některé již plodily.
Sazenice kdouloně japonské Sazenice Chaenomeles japonica (snadné pěstování) - jedná se o nízký, rozložitý keř do výšky 1-1,2 m. Cihlově červené květy shromážděné ve skupinách se objevují dříve, než se rozvinou listy. Nemá zvláštní nároky, snáší mnoho druhů půd. Vynikající dekorativní keř do záhonů a malých zahrad. Okrasná rostlina s velmi cennými plody. Plody kdouloně jsou velmi tvrdé a mají kyselou chuť. Jsou perfektní jako doplněk k čaji a do zavařenin: džemy, želé. V konzervách je lze kombinovat s jiným ovocem. Mají hodně pektinu a vitaminu C. Plody dozrávají v září - říjnu, slupka se stává lehce voskově žlutou, někdy s lehkým ruměncem nebo červenými skvrnami. Vyplatí se vysadit ve skupinách po několika kusech a rychleji získáte efekt hustého keře. Komerční pěstování kdouloně japonské, plantáž kdouloně. Výsadba: Keře sázíme 2,5-3,5 m od sebe (meziřádky) x 0,75 - 1,5 m v řadě. Pěstitelské podmínky: Kdoule je tolerantní k půdním typům, optimálně by se však pH mělo pohybovat kolem 6. Na alkalických a suchých půdách je náchylný k chloróze, pak se doporučuje okyselení sírou nebo síranem železnatým. Péče: Kdoule nesnáší konkurenci plevelů, zvláště v mládí. Napadení má negativní vliv na výnos, řádky jsou často mulčovány agrotextilií. Výnos, který lze získat z 1 hektaru, je v průměru 12-15 tun, maximálně 20 tun. Plody se hojně využívají při zpracování.
Velmi ozdobný svými jarními květy, na vitaminy bohaté plody.
Zle sázet jako solitéru, nebo tvarovat do kvetoucího živého keře.
Nabízíme silné rostliny 50-70cm, některé již plodily. Osobní převzetí u Humpolce nebo kurýr +139kč, dobírka +45kč. Faktura samozřejmostí.
Nádherný strom plný květů, velkých plodů a listy, které obsahují řadu léčivých látek.
Je významný i pro pastvu včel.
morušovník bílý je menší strom nebo větší keř, mající vzdušnou dekorativní korunu
protože i dobře koření, používá se do větrolamů a živých plotů, kdy dobře snáší řez
koncem června začíná plodit 1-4 cm veliké plody, které postupně dozrávají během července
zralé plody mohou mít barvu od bílé, přes růžovou až po černou
plody se jedí jak syrové, tak se z nich připravují kompoty, marmelády či sirupy
v mládí je potřeba rostliny často zalévat a přihnojovat kompostem
semenáč začíná plodit mezi 2-5 lety
Patří do čeledi Moraceae – morušovníkovité a rodu Morus. Dorůstá do výšky 10-15 m a vytváří rozložitou korunu. Sytě zelené listy jsou poměrně veliké, nepravidelného tvaru. Na podzim se barví do žluta. Zajímavostí je, že slouží jako potrava pro larvy bource morušového při výrobě přírodního hedvábí. Na přelomu května a června rozkvétají nenápadné, zelené jehnědy, ze kterých se vyvíjejí bílé nebo narůžovělé plody připomínající tvarem ostružiny. Jsou sladkokyselé chuti. Dají se konzumovat syrové, sušit nebo se z nich mohou vyrábět marmelády.
Nejlépe roste v hlubších, živných půdách dobře zásobených vodou. Ideální je slunné stanoviště. Dobře snáší znečištěné prostředí. Uplatní se jako solitéra na zahradách a v parcích.
Původem pochází z Číny a objevil se v Evropě již před několika staletími. Původně sloužil jako potrava pro bource morušového.
Jinak moruše obecně (existuje více druhů) byly oblíbené již od raného středověku – Karel Veliký, císař Svaté říše římské, nařídil, aby byly moruše pěstovány jako užitečné rostliny na císařské farmě.
Na našem území rostou již dlouho a někde se pěstují již po staletí. Je třeba také zmínit, že oteplování klimatu značně usnadňuje jejich šíření v Evropě.
Plody moruše – rovněž moruše – se tvarem velice podobají ostružině. Jedná se o plodenství nažek uzavřených do zdužnatělého okvětí (u ostružiny mluvíme o souplodí peckoviček). Souplodí jsou buď tmavě fialová anebo bílá v případě moruše bílé.
Jsou velmi sladké.
Sazenice jsou 30-60cm velké, silné, prostokořenné.
Osobní převzetí u Humpolce v blízkosti sjezdu z D1, nebo na balíkovnu +70kč, PPL +139 kč, dobírka +45kč.
15 semen za 30Kč
+ poštovné 23Kč (obyč.)
Ačokča či též korila (Cyclanthera pedata, lidově paprikookurka)
Zajímavé jsou léčebné účinky ačokči. V syrovém stavu pomáhá proti cukrovce (pomáhá stabilizovat hladinu krevního cukru), snižuje cholesterol a vysoký krevní tlak.
Používá se při léčbě respiračních chorob a preventivně působí proti ateroskleróze.
Konzumují se syrové, dušené nebo vařené, použití i příprava je obdobná jako u paprik.
Malé plody mají za syrova velmi příjemnou hráškovou chuť, které se konzumují celé. Větší plody je lepší rozříznout,
protože mohou obsahovat tvrdá semínka, které je lépe odstranit. Plody ačokči se skladují v chladu v lednici, kde vydrží
čerstvé i několik dní.
Plody lze i nakládat společně s okurkami, cibulkami a karotkou do chutných sladkokyselých nálevů nebo nakrájené na menší
kousky sušit a přes zimu použít v kuchyni např. do zeleninových polévek. Ve sladkokyselém nálevu chutnají jako okurky a
plněné masem a rýží jako papriky. Lze je použít do salátů, přidat do guláše nebo do zeleninových polévek.
Plody připomínají lusk. Jsou to vejčité bobule s ostrým hrotem dlouhé 10 až 20 cm. Hranatá, černá a drsná jadérka se
nacházejí ve dvou řadách placenty. Vnitřek plodu je po dozrání dutý. Mají sladkokyselou chuť, podobnou chuti okurky a
papriky.
Pěstování
Ačokča je rozšířena v Jižní a v Severní Americe od Bolívie až po Mexiko a vyhovuje jí tedy vlhké a teplé klima.
Ve středoevropských klimatických podmínkách ačokču předpěstujeme ve fóliovníku nebo na okenním parapetu podobně jako
okurky nebo papriky. Semenáčky umístíme například do kalíšků od jogurtů s drenážním otvorem ve dně.
Sazeničky vysazujeme mimo foliovníky či skleníky až když nehrozí přízemní mrazíky.
Vysazujeme je na jižní stranu k plotům nebo k jiným oporám (drátěnka, síť apod.), po kterých se rostliny mohou pnout.
Další semena rostlin (OKURKOVÉ MINI MELOUNKY) viz. další mé inzeráty.
Prodám aronie, sazenice mají okolo 100 cm, odrůda Viking.
Bio kvalita - nestříkané chemikáliemi, hnojené přírodními nebo organominerálními hnojivy.
Lze zaslat zásilkovnou.
Další rostliny na prodej v dalších inzerátech:
Ibišek syrský plnokvětý
Ibišek pokojový
Kaktusy
Oleandry
Orchideje
Klikva
Kiwi
Semena jablečníku
Semena třapatky
Aronie
Muchovniky
Tchýnin jazyk
Citrusy
Papáje od 140 Kč
Granátové jablko 70 Kč
Olivovníky 220 Kč
Fíkovníky od 200 Kč
Mochyně peruánská 70 Kč
Kavovník od 30 Kč, dle velikosti
Kaštan australský 150 Kč
Coca-cola od 45 Kč
Šalvěj muškátová 45 Kč
Muškáty od 40 Kč
A mnoho dalšího.
Nenáročná rostlina která Vás při minimální péči odmění obrovskou úrodou. Každý rok na zahradu dáváme 2 rostliny a keř je na fotu (plody na fotu jsou jen zlomek úrody). My plody zavařujeme místo okurek s přidáním chilli papričky pro pikantnost. Důležité: zavařujeme menší plody které ještě mají měkká bílá semínka.
O léčivých účincích se nebudu zmiňovat(zadejte si do vyhledávače).
Sesbírané plody ačokči se dají jinak konzumovat za syrova i tepelně upravené stejně jako papriky, i když chuťově připomínají spíše okurku. Asi nejjednodušším receptem je příprava klasického leča, do kterého stačí přidat rajčata eventuelně kousek uzeniny.
Mezi další názvy pro ačokču patří také mexická okurka, divoká okurka, korila nebo achocha. Poštovné obyč.dopis, nebo možno zaslat doporučeně.
Mrkněte na moje další inzeráty, kde najdete také chilli semínka.
Broskvoň a Nektarinka
Prostokořenné sázeníce
Broskvoň 249kc
Nektarinka 249kc
Osobně Pňovice 240
PSČ 78401
Odběr možný každý den prosím volejte předem
Doprava po celé ČR !!!
Platba předem od 159kc
Dobírka od 199kc
Broskvoň 'Redhaven' - středně raná, samosprašná, výnosná odrůda. Jedná se o kříženec odrůd Halehaven a Kalhaven. Nenáročná na stanoviště s velmi chutnými plody. Odolná proti nízkým teplotám v době květu. Větší plod je jemně plstnatý, slupka je nažloutlá a velká část je pokrytá výrazným červeným líčkem. Dužnina žlutá, okolo pecky načervenalá, dobře oddělitelná od pecky u zralých plodů, aromatická. Sklizeň nastává obvykle od 5. do 10. srpna. Odrůda je středně odolná proti kadeřavosti broskvoní. Jde o nejčastěji vysazovaný druh meruněk.
Pěstování: Pro broskvoně vybereme slunné, dostatečně otevřené stanoviště, nejlépe v nadmořské výšce do 250 m.n.m., orientované na jih a zároveň chráněné proti severním větrům. Půda by měla být sušší, humózní, vápenatá a živná, s pH 6,5-8, středně těžká až písčito-hlinitá. Broskvoně lze pěstovat i ve vyšších polohách (nad 450 m.n.m.), zde je ale opravdu nutný správný výběr stanoviště. Čtvrtkmeny a zákrsky vysazujeme nejčastěji do sponu 5x3-4m.
Broskvoň 'Inka' - pozdně zrající odrůda, která je středně odolná proti mrazu a proti kadeřavosti. Plody jsou velké až velmi velké a oválné. Slupka je tmavě žlutá a pokrytá červeným ruměncem. Dužnina je krémově žlutá, šťavnatá a lehce odlučitelná od pecky. Dozrává kolem 20.srpna, plody jsou vhodné pro přímý konzum.
Pěstování: Pro broskvoně vybereme slunné, dostatečně otevřené stanoviště, nejlépe v nadmořské výšce do 250 m.n.m., orientované na jih a zároveň chráněné proti severním větrům. Půda by měla být sušší, humózní, vápenatá a živná, s pH 6,5-8, středně těžká až písčito-hlinitá. Broskvoně lze pěstovat i ve vyšších polohách (nad 450 m.n.m.), zde je ale opravdu nutný správný výběr stanoviště. Čtvrtkmeny a zákrsky vysazujeme nejčastěji do sponu 5x3-4m.
Nektarinka ´Harco´ - velmi odolná, samosprašná odrůda se středně velkými, souměrnými plody, s výrazným, téměř celoplošným tmavě červeným líčkem. Dužnina je jasně žlutá, středně pevná, šťavnatá, lehce oddělitelná od pecky. Chuť je sladká a výborná. Ovoce dozrává od poloviny srpna. Je dobře odolná vůči chorobám a mrazu.
Starší odrůda z Kanady. Plodí bohatě chutné plody. Keř dorůstá do výšky 3-4 m. Kvete velmi brzy na jaře (duben). Říká se mu také indiánská borůvka je mrazuvzdorný, odolný, nenáročný keř, který netrpí chorobami. Plody jsou sladké, v průměru mají asi 14 mm. Rostlina je silně mrazuvzdorná. Plody dozrávají od poloviny června do konce srpna. Plody lze konzumovat v čerstvém stavu, zavařovat, vyrábět marmelády, vína a nápoje. Sazenice jsou v kontejnerech, lze je vysazovat celoročně..
Český angrešt známe asi všichni, ale existuje i rostlina, které se přezdívá indický angrešt.
V indické tradiční medicíně je nazývána AMLA - nebeským ovocem.
Je to nízký strom s jemně opadavými lístky. Důležité jsou ale plody, pro které se pěstuje. Plody právě svou žlutozelenou barvou a tvarem připomínají angrešt. Mají chuť, která je označována jako nahořklá či nakyslá. Plody jsou cca 2,5 cm velké.
Důležité je, že obsahuje řadu významných látek. V prvé řadě je to velké množství vitamínu C. Z dalších vitamínů obsahuje vitamin B1 (thiamin) a vitamin B2 (riboflavin), dále bioflavonoidy označované také jako vitamíny P. Z dalších látek lze uvést esenciální aminokyseliny (kyselinu asparagovou, glutamovou, alanin a prolin) a řada minerálů jako je zinek, chróm, měď, železo, vápník a další. Rovněž obsahuje třísloviny, zejména tanin. Díky obsahu řady uváděných látek působí indický angrešt antioxidačně. K dalším účinkům, které jsou uváděny, patří snižování hladiny cholesterolu a pomoc při infekci organismu, ať už se jedná viry, bakterie či další parazity a i obecně zvyšuje obranyschopnost organismu. Z dalších uváděných přínosů pro zdraví se uvádí, že pomáhá při
žaludečních potížích, posiluje srdeční činnost nebo zlepšuje zrakové funkce. Je zajímavé, že v ajurvédě se používá k tzv. ochlazování, tedy při zánětlivých procesech v těle. Vůbec se v tomto léčebném systému používá jako prostředek pro celkovou regeneraci organismu a dosažení vysokého věku. Popisuje se, že obsahuje pět chutí, které zahrnují všechny oblasti smyslového vnímání - kyselost, trpkost, sladkost, hořkost a ostrost.
Některé prameny uvádějí, že indický angrešt a v něm uváděné látky jsou předmětem výzkumu, zda mohou pomáhat i u onkologických onemocnění. Plody se mohou jíst syrové, v Indii se konzumují i s kurkumou, naložené v soli, oleji a koření.
Po konzumaci těchto plodů chutná obyčejná voda sladce.
V našich klim. podmínkách pěstujeme jako přenosnou rostlimu, v létě zahrada.
5 SEMEN - 40,- Kč
Osobně, poštou, díky za mrknutí i na jiné moje nabídky
Keř dorůstající 1,5-2 m. Jedná se o velmi plodou odrůdu. Bobule jsou v průměru velké až 1cm. Jsou lesklé, černé s osvěžující se sladce trpkou chutí. Plody drží dlouho na stromě a lze je sbírat postupně od srpna až do října. Temnoplodec, menší výrazný keř s lesklými tmavě zelenými listy (na podzim hnědočervené), dorůstající kolem 2 m. Nenáročný, odolný a mrazuvzdorný. Kvete bíle a má jedlé černé plody, které se zavařují. Mají vysoký obsah vitaminů a tříslovin. Rostliny jsou v kontejnerech. Keře jsou v kontejnerech, lze vysazovat celoročně. Zasíláme levně na dobírku po celý rok..
Hlošina úzkolistá tzv. český olivovník. Velikost rostliny 40cm+, zakořeněná v kontejneru. Květy rostou ve shlucích a jsou bílé až žluté barvy. Je to vysoce aromatická rostlina, květy voní jako kombinace citronu a vanilky. Ocení ho i Vaše včely. Kvete od pozdního jara do léta a vytváří malé plody ve shlucích. Plody se dají se použít jak do salátů, tak do polévky, nebo k naložení. Jsou dobrým zdrojem vitamínů a minerálů, esenciálních mastných kyselin, flavonoidů a antioxidantů.
Používají se také k výrobě džemů, želé, koláčů a omáček. Plody musí být plně zralé (období plné zralosti přibližně od září do října).
Hlošina úzkolistá je členem rodiny Elaeagnaceae (Oleaster). Jedná se o trnitý listnatý keř, který může dosáhnout výšky i několika metrů pokud jej nezastřihnete. Jeho listy a stonky mají stříbřitý povlak (někdy může být také v podobě rezavé šupinky), které mu dodávají charakteristický šedavě stříbrný vzhled. Listy jsou kopinaté a na stoncích se střídají. Rostlina je samosprašná - má samčí i samičí část na stejných rostlinách. Odolávají nízkým teplotám, nejsou stínomilné.
Původem z Asie, Středního východu a Ruska.
V ruských oblastech se pěstují na farmách, včelaři tak získávají jednodruhový med. Osobní převzetí možné u Humpolce, nebo lze zaslat kurýrem PPL +129 Kč, dobírka +45 Kč nebo na balíkovnu +70 Kč.
Jedná se o tyčkovou odrůdu rajčete, jejíž plody jsou dlouhodobě vyhodnocovány jako jedny z chuťově nejlepších na světě. Jsou velmi chutné a šťavnaté. V botanické zralosti jsou plody středně velké s krásnou, tmavě červenou až hnědou barvou a temně zbarvenou dužinou. Plody jsou nesouměrné, členité a dosahují váhy 200 - 300 gramů. Keř je středně vysoký, dosahuje výšky okolo 150 centimetrů. Pěstovat se dá venku i ve skleníku, ve větších nádobách dokonce i na terase či balkónu.
Balení - min. 15 semínek za 20 Kč + 24 Kč poštovné
V případě koupi i dalších semínek je placeno pouze jedno poštovné.
V případě zájmu prosím pište na e-mail: n.e.e.d.y@
Velice drobná, asi třígramová, červená odrůda Currant Sweet Pea "divokého" tyčkového rajčete je jedna z odrůd s nejmenšími, avšak chuťově výbornými a šťavnatými plody. Velmi sladkou chuť a velikost plodů milují zvláště děti. Velmi malé pevné kulaté plody rostou v bujných trsech (asi tak 20 – 30 na trsu) a dozrávají do tmavě červené barvy. Tato odrůda se svou velikosti téměř neliší od původních, divokých rajčat, kdy plody dosahovaly velikosti většího rybízu.
Je to nenáročná a odolná odrůda, pěstitelsky je tato odrůda vhodná jak pro venkovní pěstování, tak i v sklenících či fóliovnících. Dají se velmi dobře pěstovat i na terase či balkonu.
Odrůda vyžadující oporu. Rostlina dorůstá výšky 90 – 120 cm. Doba zrání je přibližně 65 – 75 dní.
Balení - min. 20 - 25 semínek za 25 Kč + 24 Kč poštovné
V případě koupi i dalších semínek je placeno pouze jedno poštovné.
V případě zájmu prosím pište na e-mail: n.e.e.d.y@
Nabízíme k prodeji semena Hovenia Dulcis - Dužistopka sladká
Hovenia Dulcis (Dužistopka sladká) z čeledi řešetlákovitých je okrasný statný opadavý keř původně pocházející z Číny, charakteristický svými chlupatými letorosty. Listy keře jsou srdčité, zašpičatělé, lesklé, s pilovitými okraji 10 až 15 cm dlouhé. Hovenia Dulcis kvete od června do srpna nenápadnými krémově zbarvenými až nazelenalými vrcholíky drobných vonných kvítků, ze kterých se tvoří jedlé hnědavé nepukavé peckovice velikosti hrachu s chutí připomínající rozinky. V našich podmínkách však plody většinou nedozrávají. Zvláštností tohoto keře je, že se nesklízejí jen plody, ale i jejich stopky, které jsou oproti plodu větší a zdužnatělé a stejně jako plody připomínají svojí sladkou chutí chuť rozinek, nebo hrušek. Proto se také tomuto krásnému a neméně zajímavému keři přezdívá Japonský rozinkový strom. Balení obsahuje 8 semen za 22,- Kč
Semena - neoseeds
Nabízím sazenice a keříky maliníku s velkými plody. Silná odolná odrůda na drsné podmínky, dovezena z Ukrajiny. Většina nakvetená na plody. Maliny velmi chutné, značný výběr z nadbytečných x kusů z fota.
Odběr pouze za suchého počasí přímo ze travníku, nutno zasadit do druhého dne. Žádné kontejnery, sebou vzít kbelík nebo jinou nádobu na vykopané keře. V ceně není hlína. Tráva zůstává, možno obsypu zlehka zeminou z pařeniště. Ovšem není potřeba, stačí mokrá posečená tráva.
Menší sazenice s jedním průtem od 20 Kč za keřík dle výšky vzrůstu.
Větší sazenice s dvěma průty do V od 50 Kč za keřík.
Plně rozvinutý keř od 80 Kč za kus, ideální okamžitý výsledek po přesazení.
Ceny jsou symbolické, spíše pouze za vykopaní, nikoli nutné terenní úpravy.
V případě zájmu možno rezervovat libovolný počet kusů na vaše jméno. Den odběru upravím dle počasí po dohodě s vámi. Záruka růstu, bezplatná výměna možná.
Osobní odběr, Orlová 1
Odrůda Docz Velikana je velkoplodá odrůda s vysokou plodností a částečně samosprašná. Jedná se o jeno z nejnovějších ruských odrůd. Na rozdíl od borůvek se nesází do kyselé půdy, ale do hlinito-písčité půdy. Zimolez kamčatský je keř pocházející ze Sibiře. Plody chutnají podobně jako borůvky, mají i stejnou barvu, plody jsou však protáhlejší. Světle žluté květy vykvétají na letorostech velmi brzy na jaře, plody dozrávají koncem května a začátkem června. Výnos z jednoho keře může být až 5 kg plodů, které obsahují zvláště vitamíny B a C. Vysazují se kvůli plodnosti dvě odrůdy. Zasíláme levně na dobírku..
Keře v litrových kontejnerech. Zimolez kamčatský je keř pocházející ze Sibiře. Plody chutnají podobně jako borůvky, mají i stejnou barvu, plody jsou však protáhlejší. Světle žluté květy vykvétají na letorostech velmi brzy na jaře, plody dozrávají koncem května a začátkem června. Výnos z jednoho keře může být až 5 kg plodů, které obsahují zvláště vitamíny B a C. Vysazují se kvůli plodnosti dvě odrůdy. Zasíláme levně na dobírku po celý rok..
Keře v litrových kontejnerech. Zimolez kamčatský je keř pocházející ze Sibiře. Plody chutnají podobně jako borůvky, mají i stejnou barvu, plody jsou však protáhlejší. Světle žluté květy vykvétají na letorostech velmi brzy na jaře, plody dozrávají koncem května a začátkem června. Výnos z jednoho keře může být až 5 kg plodů, které obsahují zvláště vitamíny B a C. Vysazují se kvůli plodnosti dvě odrůdy. Zasíláme levně na dobírku po celý rok..