Zlaté 18-karátové švýcarské kapesní hodinky Antoine Fréres
Kategorie:
Starožitnosti
Zlaté 18-karátové švýcarské kapesní hodinky Antoine Fréres z období kolem r. 1900. Pouzdro je z 18-karátového zlata, puncováno na několika místech. Prachový kryt strojku je z obecného kovu. Porcelánový ciferník je v hezkém stavu, s malou prasklinou kolem indexu 7 a 8. Strojek v krásném stavu, plně funkční, poslední servis u hodináře proběhl v r. 2018.
Cena je fixní 35 tis. Kč. Upřednostňuji osobní převzetí Brno nebo Praha, hodinky poštou nezasílám. Kontaktovat jenom přes písemnou odpověď na inzerát.
Cena je fixní 35 tis. Kč. Upřednostňuji osobní převzetí Brno nebo Praha, hodinky poštou nezasílám. Kontaktovat jenom přes písemnou odpověď na inzerát.
Podobné inzeráty
Zlaté 14-karátové dvouplášťové kapesní hodinky s diamanty z období cca 1880 - 1910, v krásném sbírkovém stavu. Zlaté 14-karátové pouzdro je puncováno na několika místech. Prachový kryt strojku je z obecního kovu. Zadní strana pouzdra je krásně gravírovaná s naturálním motivem. Ručky jsou osazeny dvěma malými diamanty, každý z nich má velikost cca 0,05 ct. Ciferník má vlásečnicovou prasklinu. Strojek je ve výborném stavu a je plně funkční. Průměr pouzdra hodinek je 42 mm a hmotnost 54 gramů. Cena je fixní 28000.- Kč. Upřednostňuji osobní převzetí Brno nebo Praha, hodinky poštou nezasílám. Kontaktovat jenom přes písemnou odpověď na inzerát.
Super, vzácné, investiční hodinky! Sběratelsky cenné! Nabízím velké, XXL, jedinečné, starožitné, originální, německé, válečné, pilotní / letecké, náramkové hodinky LACO B-UHR (Beobachtungs Uhr) s průměrem pouzdra 55 mm (celková délka i s ušima 65 mm). Rok výroby cca 1942. Originální, vysoce kvalitní a spolehlivý, starožitný (více jak 80 let starý), pozlacený, hodinový strojek LACO / DUROWE, kalibr D5, nadstandartně osazen mnoha kameny (22 rubínů), je vybaven centrální vteřinovkou a funkcí "stop second". Hodinky pozorovatele nebo beobachtungs uhr v němčině, zkráceně B-UHR. Výrobce Laco (Lacher & Co). Sběratelský kousek. Hodinky jsou ve velmi dobrém, provozním stavu, všechny části jsou originální. Pouzdro hodinek je v perfektním stavu. Stejně tak číselník a hodinové ručičky se starou luminiscenční barvou. Hodinky fungují výborně, rezerva chodu po natažení je asi 1,5 dne. K hodinkám dám také nový, kožený, vojenský řemínek na hodinky „NATO ZULU“ o šířce 26 mm a novou, dřevěnou, lakovanou krabičku na hodinky. Cena je velmi přátelská, tak neváhejte a kupte. Tyto hodinky nejsou skoro vůbec k sehnání a sběratelé je nepouští z ruky. Přeprava po platbě předem je zdarma.
HISTORIE ZNAČKY:
V roce 1925 založili Frieda Lacher a Ludwig Hummel ve městě Pforzheim v Německu hodinářskou manufakturu pod názvem Lacher & Co.
V prvních letech kompletují hodinky s importovanými jednotlivými částmi, které se dovážejí hlavně ze Švýcarska. V roce 1932 se oba zakladatelé rozdělili. O něco později založila Frieda Lacher novou společnost (Frieda Lacher Präzisionsteile Fabrik), která se specializovala na výrobu přesných hodinářských dílů. V továrně na hodinky LACO pokračoval Ludwig Hummel. Rozvoj společnosti Lacher & Co (LACO) na společnost s celosvětovou reputací a největší továrnou na hodinky ve Pforzheimu proběhl zcela pod vedením Ludwiga Hummela. V roce 1933 založil společnost DUROWE (Deutsche Uhren Rohwerke). Produkcí vlastních hodinkových strojků získal nezávislost na švýcarských a jiných výrobcích. Nejen, že LACO vybavilo své vlastní modely hodinek mechanismy DUROWE, spolehlivé strojky využilo také mnoho dalších výrobců. V roce 1936 se k společnosti připojil Erich Lacher, syn Friedy Lacherové a nakonec převzal její vedení. Z tohoto důvodu byla společnost přejmenována na hodinářskou továrnu Ericha Lachera. Ta opět produkovala kompletní hodinky. Během druhé světové války dodalo LACO slavné pilotní hodinky německému letectvu a také velmi známé palubní nebo pozorovací hodinky (kapesní hodinky se zcela svítícími ciferníky) námořnictvu. Pilotní a námořní hodinky byly vybaveny extrémně kvalitním kalibrem DUROWE D5 s 22 kameny. Společnost existuje dodnes a vyrábí širokou škálu hodinek různých variant na tyto slavné hodinky.
ODKAZ NA HISTORII HODINEK B-UHR:
ODKAZ NA STRÁNKY VÝROBCE:
Masivní zlaté 18-karátové dvouplášťové kapesní hodinky s hmotností 69 gramů. Hodinky jsou v krásném sbírkovém stavu. Pouzdro hodinek je z 18-karátového žlutého zlata, punce jsou na několika místech. Ciferník je v krásném stavu, jen drobná prasklinka v horní části u indexu 12. Strojek je v perfektním stavu a plně funkční. Průměr pouzdra hodinek je 46 mm a hmotnost hodinek 69 gramů.
Cena je fixní 36 000.- Kč. Upřednostňuji osobní převzetí Brno nebo Praha, hodinky poštou nezasílám. Kontaktovat jenom přes písemnou odpověď na inzerát.
Zlaté 14-karátové švýcarské hodinky Lovary ze 70. let, v krásném sbírkovém stavu. Punc je na zadní straně pouzdra. Průměr pouzdra je 36 mm. Strojek je na manuální nátah, plně funkční, rezerva chodu cca 32 hodin. Součástí prodeje je i nový kožený řemínek tmavě zelené barvy, nenošen. Cena je fixní, 11 000.- Kč. Jen osobní převzetí Brno nebo Praha, hodinky nezasílám. Kontaktovat jenom přes písemnou odpověď na inzerát.
Velká vzácnost a rarita ve sbírkovém provedení! Ruční zakázková výroba pro náročnou klientelu! Pouzdro hodinek z leštěné nerez oceli s prosklenou zádí a starožitný, švýcarský, pozlacený, hodinový strojek značky TISSOT! Nabízím velké, XXL, unikátní, starožitné, luxusní, kapesní / náramkové hodinky TISSOT 1935 o průměru pouzdra 48 mm (s korunkou pro natahování 52 mm). Švýcarská produkce. Zakázková ruční výroba. Originální, kvalitní a spolehlivý, starožitný (téměř 90 let starý), švýcarský, pozlacený, hodinový strojek značky TISSOT, kalibr 40.5, plně osazen kameny - 15 rubínů, původně z kapesních hodinek, byl zrestaurován hodinářským mistrem a vsazen do nového, ručně vyrobeného, pouzdra z leštěné nerez oceli pro náramkové hodinky. Pouzdro má minerální sklíčka a je průhledné z obou stran, tudíž majitel se může kochat pohledem na precizní hodinový strojek. Číselník je původní - smaltovaný a byl vyčištěn do super kondice. Nádherné, decentní, hodinové ručičky jsou původní, modřené žíháním v plameni. Tyto hodinky mají nenapodobitelné kouzlo dávných časů, které žádné novodobé hodinky nemají. Hodinky byly vyrobeny na zakázku v roce 2022 pouze v jednom kuse. Lze je tak považovat za nové a nenošené. Jedná se o originální a jedinečný kus, který nemá nikdo jiný a budete ho mít jen vy. Plně funkční a drží přesný čas. Pouzdro hodinek má průměr 48 mm s délkou od řemínku k řemínku 55 mm. Výška pouzdra je 14 mm. Rezerva chodu po natažení je cca 30 h. K hodinkám dávám také nový, kvalitní řemínek o šířce 22 mm a novou, dřevěnou, lakovanou krabičku na hodinky zdarma. Dávám 3 týdny záruku vrácení peněz v případě, že nebudete spokojeni. Při platbě předem, doprava zdarma.
HISTORIE SPOLEČNOSTI TISSOT:
V roce 1853, ve švýcarském městě Le Locle, založili Charles-Félicien Tissot a jeho syn Charles-Émile Tissot vlastní hodinářskou manufakturu, které dali jméno Chs Tissot & Fils. Stejně jako většina švýcarských hodinářských společností, které tou dobou (mezi 18. a 19. stoletím) vznikaly, založila značka Chs Tissot & Fils svou výrobu hodinek a strojků na základě "pouhého" smontovávání komponentů, jež získávala od jednotlivých drobných výrobců v regionu. V prvním roce výroby se společnosti podařilo dodat na trh 1200 kusů hodinek a získala tak světové prvenství v masové výrobě hodinek. Ještě v tomtéž roce, kdy byla společnost založena, přišli Tissotové s převratnou záležitostí: kapesními hodinkami ukazujícími čas ve dvou časových pásmech. Tissot sice nebyl první na světě, kdo s tímto nápadem přišel, ovšem jejich inovativní, vynalézavé a precizní zpracování dále inspirovalo celý hodinářský svět. Roku 1858 pak přišel jeden z nejdůležitějších průlomů v historii Tissotu, když se mladší z Tissotů, Charles-Émile, vydal s nabídkou masové hodinářské produkce do Ruského impéria. Netřeba říkat, že švýcarské hodinky sklidily obrovský úspěch a s požehnáním cara Alexandra II. Nikolajeviče byly prodávány po celé říši.
ODKAZ NA STRÁNKY ZNAČKY:
! NEJPŘESNĚJŠÍ HODINKY VYRÁBĚNÉ PRO NÁMOŘNICTVO !
! ZÁRUKA NEJVYŠŠÍ KVALITY !
Bezkonkurenčně nejlepší hodinky z mojí nabídky! Velká vzácnost a rarita ve sbírkovém provedení! Ruční zakázková výroba pro náročnou klientelu! Pouzdro hodinek z leštěné nerez oceli s prosklenou zádí a pozlacený, starožitný hodinový strojek - chronometr LIP s detentním krokem a helikální pružinou! Nabízím velké, XXL, unikátní, starožitné, luxusní, kapesní / náramkové hodinky - chronometr LIP 1910 CHRONOMÉTRE o průměru pouzdra 51,5 mm (s korunkou pro natahování 56,5 mm). Francouzká produkce. Zakázková ruční výroba. Originální, kvalitní a spolehlivý, starožitný (víc jak 110 let starý), pozlacený, francouzký, hodinový strojek - chronometr, značky LIP s mikro regulací, plně osazen kameny - 16 rubínů ve zlatých šroubovacích chatonech, s pivotovým, detentním krokem a helikální pružinou, původně ze zlatých, kapesních hodinek, byl zrestaurován hodinářským mistrem a vsazen do nového, ručně vyrobeného pouzdra z leštěné, nerez oceli pro náramkové hodinky. Pouzdro má minerální sklíčka a je průhledné z obou stran, tedy majitel se může kochat pohledem na precizní hodinový strojek. Značený číselník je originální - smaltovaný. Nádherné, barokní, hodinové ručičky jsou původní - pozlacené. Tyto hodinky mají nenapodobitelné kouzlo zašlých časů, které žádné novodobé hodinky nemají. Hlasitě a specificky tikají. Hodinky byly vyrobeny na zakázku v roce 2022 pouze v jednom kuse. Lze je tak považovat za nové a nenošené. Jedná se o originální a jedinečný kus, který nemá nikdo jiný a budete ho mít jen vy. Plně funkční a drží přesný čas. Pouzdro hodinek má průměr 51,5 mm s délkou od řemínku k řemínku 60 mm. Výška masivního pouzdra je 15 mm. Rezerva chodu po natažení je cca 30 h. K hodinkám dávám také nový, kvalitní řemínek z ještěrčí (teju) kůže o šířce 22 mm a novou, dřevěnou, lakovanou krabičku na hodinky zdarma. Dávám 3 týdny záruku vrácení peněz v případě, že nebudete spokojeni. Při platbě předem, doprava zdarma.
CO JE CHRONOMETR:
Převážně u námořnictva se používaly vysoce přesné hodiny, takzvané chronometry. Vynález chronometru byl zcela logickým krokem, kdy lodě na moři, dlouho udloučené plavbou od pevniny, nemohly své časomíry častěji synchronizovat s pozemními observatořemi. Chronometry byly vybaveny vysoce přesnými hodinovými strojky s detentním krokem a helikální pružinou. Svou přesností daleko přesahovaly tradiční hodinky s kotvovým krokem a v dnešní době jsou srovnatelné s přesností hodinek Quartz. Jejich přesnost na tu dobu byla fantastická +/- 4 vteřiny za den oproti hodinkám s kotvovým krokem, kde přesnost byla +/- 40 vteřin za den a méně.
REFERENCE:
HISTORIE ZNAČKY LIP:
V roce 1807 nabídla židovská komunita ve městě Besançon ve Francii mechanické kapesní hodinky císaři Napoleonovi. O šest let později Emmanuel Lipmann a jeho synové založili dílnu pod jménem Comptoir Lipmann (LIP).