Sběratelská rarita Československá zápalková nálepka r.1956
Kategorie:
Sběratelství
Jedná se o vzácnou odchylku. Československá zápalková nálepka domácí trh která má uvedeny názvy tří továren ( LIPNIK,SUŠICE a BÁNSKÁ BYSTRICA Jedná se o zápalkovou nálepku s roku 1956 CHRAŇTE UŽITEČNÉ PTACTVO Katalogové čísla: 632, 644, 656 Do ciziny neposílám
Podobné inzeráty
foto jen ilustrační :)
K dispozici pouze známky ze seznamu níže.
Posbírali jsme několik turistických známek, po uvážení, již sbírat nebudeme. Nabízím, kdyby někomu chyběla nějaká známka z výletu, není problém odběr i jednoho kusu. Cena za kus je 25,-Kč. Pokud bude třeba nafotím. Dále uvádím, zda je ke známce sběratelský kupón a samolepka.
Není problém osobní předání, zaslání poštou, případně zásilkovnou.
Seznam známek k dispozici:
166 - Zoopark Chomutov - štítek/nálepka
228 - Janův Hrad - štítek/nálepka
259 - Zámek Hluboká - štítek/bez nálepky
365 - Vyšehrad NKP – Praha - štítek/nálepka
458 - Mariánské lázně - štítek/bez nálepky
914 - Dívčí Hrady - štítek/nálepka
1654 - Kolonáda Reistna – Valtice - štítek/nálepka
Ručně psaný autentický dokument, surrealismus, Toyen, rarita!
Prodám originální dokument sepsaný dne v květnu r.1956 v Paříži na pravidelném setkání předních surrealistických umělců v Paříži. Dokument byl spontánně sepsán poté, kdy se básníci André Breton a Benjamin Pérét setkání nezúčastnili pro své aktivity týkající se filmu (v dokumentu označováno za "cinefilní vášeň"). Jedná se o parodický dokument psaný s humorem a nadsázkou, kde účastníci setkání vyčítají Bretonovi a Pérétovi jejich nepřítomnost. Pod dokumentem originální podpisy řady surrealistických umělců, mimo jiné českých umělců žijících v paříži - Toyen a Jan Křížek. Na dokumentu je dodatečně podepsán i Breton.
Orientační překlad textu:
"Níže podepsaní, kteří se jako obvykle sešli večer 20 května 1956 v ??, berou na vědomí nepřítomnost kamarádů André Bretona a Benjamina Péréta a předem odmítají všechny omluvy, které by mohli předložit, protože vědí, že toto selhání, k němuž došlo ve zvlášť závažném okamžiku našich dějin, lze vysvětlit pouze dosud opatrně skrývanou cinefilní vášní, udělují kamarádům André Bretonovi a benjaminu Péretovi důtku odpovídající závažnosti, kterou v nedávné minulosti projevili vůči tomuto druhu činnosti. Paříž, 29. května 1956"
Společná pouť Čechů a Slováků dějinami trvala 75 let. Byla plná radostí i smutku, sdíleli jsme řadu proher, ale také vítězství, a přestože se naše cesty nakonec rozdělily, máme k sobě stále blízko. A to nejen zeměpisně – naše kultury, jazyky, myšlení i povahy jsou si natolik podobné, že navždy zůstaneme „bratia“. Dokazuje to i společný numismatický projekt připravený u příležitosti 100. výročí vzniku Československa, za kterým stojí jablonecká Česká mincovna, slovenská Mincovňa Kremnica a centrální banky obou států.
Emise má podobu kompilace dvou sad oběživa ve společném balení. Obsahuje všechny platné oběžné mince vydané národními bankami Česka a Slovenska s vyraženým ročníkem 2018 – jedná se o nominální hodnoty 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč, 1, 2, 5, 10, 20 a 50 c, 1 a 2 € – a také dva tematické pamětní žetony. Jejich spojovacím prvkem jsou lístky lípy – všeslovanského stromu.
Na averzní straně českého žetonu, jehož autorkou je talentovaná studentka jablonecké medailérské školy Veronika Adamcová, se z lipových listů v koruně stromu formuje mapa Československa. Reverzní strana českého žetonu pak prostřednictvím pětilisté ratolesti předkládá heraldické znaky Čech, Moravy, Slezska, Slovenska a Podkarpatské Rusi. Kompozici reverzu dotváří opis tvořený klasickým citátem T. G. Masaryka „ČLOVĚK BEZ NÁRODA BY BYL NIČÍM“.
Averzní straně slovenského žetonu, který je dílem designéra kremnické mincovny Martina Sabola, vévodí velký státní znak Československa a státní vlajka tvořená lipovými listy. Srdčité listy se objevují také na reverzní straně slovenského žetonu, kde zdobí mapu nově vzniklé republiky. Součástí této mapy je i obrys bývalého Uherska, na kterém si Slovensko vydobylo vytouženou nezávislost.
Vlastenecky laděné balení obsahuje trojjazyčný průvodní text (v češtině, slovenštině a angličtině), ilustrace a fotografie, které připomínají zlomové okamžiky v dějinách Československa. Podobná mezinárodní sada oběživa se naposledy objevila v roce 2007 – záhy byla vyprodána a dodnes je vyhledávaným sběratelským artiklem.
Tato hodnotná ryzím zlatem (999/1000) zušlechtěná sada pamětních ražeb je souhrnnou sadou se všemi prezidenty naší republiky od jejího vzniku po současnost!
Ať je to Tomáš Garrigue Masaryk, filozof, spisovatel, profesor sociologie a politik. Byl jedním ze spoluzakladatelů Československa a zároveň prvním prezidentem. Edvard Beneš, který zakusil okleštění Československa, exilovou vládua v roce 1948 komunistický puč. Václav Havel, první postkomunistický prezident Československa, dodnes velmi uctívaný jak doma, tak i v zahraničí. Ten se stal prezidentem i samostatné České republiky po rozdělení Československa. Stejně tak jsou v této sadě i prezidenti komunističtí.
Miloš Zeman 2013
Václav Klaus 2003-2013
Václav Havel 1989-1992 / 1993-2003
Gustáv Husák 1975-1989
Ludvík Svoboda 1968-1975
Antonín Novotný 1957-1968
Antonín Zápotocký 1953-1957
Klement Gottwald 1948-1953
Emil Hácha 1938-1939 / 1939-1945
Edvard Beneš 1935-1938/ 1945-1948 Tomáš Garrigue Masaryk 1918-1935
Mince nebyly nikdy vytažené z obalu!
Prodám kompletní ( 100 % ) generální sbírku Československé zápalkové nálepky domácí trh 1945 - 1992 Každá zápalková nálepka je jen jednou Nafocená jen malá část Vše je uloženo v devíti albech Alba jsou značky SCHAUBEK v kožené vazbě Kvalita zápalkových nalepek je špičková ( TOP stav )
Prodám krabičkové a balíčkové Československé zápalkové nálepky export 1945 - 1983 celkem 3400 ks zápalkových nálepek Každá zápalková nálepka je jen jednou V šanonech jsou krabičkové zápalkové nálepky 99% jsou vylepeny ( export ) Jsou vloženy v eurofolií a ty ve dvou šanonech Volně jsou balíčkové zápalkové nálepky ( export ) Nafocená jen malá část Do ciziny neposílám