Publikace DAS TAUSENDJAHRIGE PRAG, dr.Josef Pfitzner, 1940
Kategorie:
Hobby, odborné knihy
Kniha obsahuje úvodní text a 79 černobílých fotografií Prahy. Autor: Universitatsprofessor Dr.josef Pfitzner, Primator-Stellvertreter den Hauptstadt Prag.
Podobné inzeráty
Nečtené, pevná vazba, nové. Cena knihy + 65 Kč Balíkovna nebo 79 Kč Zásilkovna /////
• Skútry dvoutaktní a čtyřtaktní - Igor Škunov (měkká vazba) – 150 Kč
• Strojnické tabulky 1 - Josef Švercl, Jaroslav Řasa – 450 Kč
• Modelová železnice - Zbyněk Stárek – 190 Kč
• Pozor, přijíždí vlak - Josef Schrötter – 150 Kč
• Pozor, přijíždí vlak: Zabezpečení a řízení dopravy na železnici - Josef Schrötter – 200 Kč
• Od koněspřežky po supervlaky - Josef Schrötter, Bohuslav Fultner – 220 Kč
• Svět lokomotiv - Josef Schrötter – 150 Kč (rok 2014)
• Svět lokomotiv - Bohuslav Fultner, Josef Schrötter – 150 Kč (rok 2016)
MIROSLAV BOUCHNER: Poznáme je podle stop (Artia 1986, 263 stran). Cena: 150 kč
JOSEF MACOUREK A KOLEKTIV: Přehlídky, hodnocení a úprava trofejí (SZN 1980, 224 stran) Cena: 100 kč
J. ŠVEC A KOLEKTIV: Malí lovečtí psi - chov a výcvik (SZN 1988, 290 stran + barevné přílohy) Cena: 80,-
JOSEF MOUCHA: Sbíráme motýly (Práce 1972, 236 stran), bez přebalu (150 kč)
ZDENĚK VEGER: Chováme andulky (SZN 1979, 200 stran), bez přebalu (120,-)
JAN OBENBERGER: Kapitolky o broucích (Orbis 1959, 225 stran), bez přebalu (190,-)
JAN VRBA: Myslivcův rok - Jaro / Léto / Podzim / Zima (4 svazky 120,-)
LADISLAV DVOŘÁK: Chov králíků (SZN 1980, 232 stran, 120,-)
JOSEF NOVOTNÝ: Rok na kanadské vsi (Práce 1980, Obsah: český učitel Josef odjel na rok do Kanady učit na vesnickou školu do provincie Alberta. Líčí své zážitky s dětmi i s jejich rodiči, kteří jsou hlavně lovci nebo zemědělci, ale i Indiáni, 70,-)
Všechny knihy ve velmi dobrých stavech.
DOTAZY PROSÍM PŘES FORMULÁŘ, NA SMS NEREAGUJI. Možno převzít v Praze nebo zašlu poštou. Další moje inzeráty viz "Všechny inzeráty a hodnocení uživatele"
Nabízím tuto knihu ve velmi hezkém stavu.
Praha ve fotografii Karla Plicky - výbor jeho díla ve Fotoměřickém ústavě v Praze v letech 1939-1940
Klasické, světově proslulé dílo národního umělce přibližuje v neopakovatelných, mistrně volených detailních i panoramatických záběrech krásu pražských stavebních památek. V úvodu podává Z. Wirth stručný nástin architektonického vývoje Prahy.
V letech 1937–1939 působil na filmovém oboru Školy umeleckých remesiel v Bratislavě. Mezi lety 1939–1945 pracoval ve Státním fotoměřickém ústavu s náplní fotografické dokumentace Prahy. V knize Praha ve fotografiích K. P. (1940) nachází v nadčasovém monumentalizujícím pohledu harmonii a krásu v architektonických klenotech minulosti; publikace zároveň výrazně posilovala národní povědomí v době okupace. I dva filmové dokumenty z let války (Věčná píseň a Barokní Praha) poukazují na sílící zájem o architekturu. V květnu 1945 se Plicka vrátil do Bratislavy. Stal se předsedou Slovenskej filmovej spoločnosti a natočil dva publicistické dokumenty. V návaznosti na své předchozí pedagogické a organizátorské zkušenosti se podílel spolu s Antonínem Martinem Brousilem a Jaroslavem Boučkem na založení FAMU – Filmové fakulty AMU v Praze, otevřené v listopadu 1946. Stal se prvním děkanem této školy a mimořádným profesorem pro obor kompozice filmového obrazu. Pro zrakové potíže fakultu opustil ve školním roce 1949–1950 a tím zakončil práci v kinematografii.
Karel Plicka fotografoval obvykle se stativem na formáty 6 × 9 až 10 × 15, bez optických a laboratorních triků. Pro pohybové scény později používal praktisix. Snímky Karla Plicky jsou plně realistické, nestavěné na efektu mimořádnosti, náhodnosti, prchavého dojmu. Jsou zbaveny nepodstatných složek (nap. i projevů současného života), aby tak působily hodnotnějším a trvalejším dojmem, nezávislým na konkrétním čase. Plicka hledal trvalost, dokonalost, harmonii i sounáležitost. Se svými znalostmi, zaujetím i osobitým estetickým cítěním vytvořil nezaměnitelný autorský rukopis. Opíral se o klasická kompoziční pravidla, čekal na ideální světelné podmínky. Ústředním tématem jeho díla by člověk jako nositel lidových tradic. Tuto základní hodnotu obohacovalo téma architektury jako dědictví minulosti a přírody jako životodárné síle, obklopující člověka. Plicka rozvinul osobitým způsobem tradiční téma národních dějin a lidové tradice v nových výrazových prostředcích – fotografii a filmu. Programově heroizoval prostého člověka a lidovou kulturu. Uplatňoval zkušenosti z několika oborů ve vzájemně se obohacujících vztazích. Jeho přínos československé fotografii je zcela mimořádný. Ve slovenské Blatnici bylo roku 1988 otevřeno jeho muzeum.
Prodám první díl fantastické publikace autora Stephena Newburyho Auta: Design pro nové tisíciletí od vydavatelství Knižní Klub. Stav nové knihy. PC: 1.390,-
Popis:
Poslední modely prestižních autosalonů l Nejnovější designové trendy l Světové značky a modely od A do Z l Nové tendence v uspořádání interiéru i exteriéru l Kresby funkcí motorů, designérské návrhy l Důležité technické a výkonnostní údaje l Medailony nejslavnějších designérů l Kompletní slovník automobilových výrazů l Aktuální seznam světových autosalonů l Přes 800 barevných fotografií Publikace poutavě přibližuje na 130 nových typů automobilů, zdůrazňuje stylovou inovaci a charakterizuje modely prostřednictvím technických specifikací. Jde o nejpřehlednější a nejobsažnější roční přehled nových trendů automobilového designu na světě. Váz., 288 stran, 24,5 x 28,5 cm, celobarevná publikace
Cena: 700 Kč
Predám knihu Masaryk a židovstvo / Masaryk und das Judentum. Unter Mitwirkung von Prof. Dr. Oskar Donath und Prof. Friedrich Thieberger. Mit neunzehn Illustrationen und zwei Schri Väzba je slabšia - vidno na fotkách. V prípade záujmu pošlem väčšie fotky.
Mám na predaj aj iné veci. Ak Vás moja ponuka zaujíma, pozrite si prosím všetky moje inzeráty.
Prodám cizojazyčné knihy s leteckou tématikou (chybějící čísla jsou již prodána). Jedná se o sbírku po letci. Každá kniha za 30 Kč nebo všechny za 200 Kč. Osobní předání Brno-Královo Pole, Bystrc v pracovní době nebo Drásov, poštou či Zásilkovnou dle tarifu.
3) Klub 1:72 Skrzydlatej Polski - Samoloty II wojny swiatowej, zbývá Sešit 1 (1988) – polsky
4) R. Kaczkowski - Samoloty bombowe II wojny światowej (1987) – polsky
6) T.J. Kowalski - Godło i barwa w lotnictwie polskim 1918-1939 (1987) – polsky
8) A.M. Baranov, S.V. Solonin - Aviacionnaja meteorologija (Letecká meteorologie) (1981) – rusky
9) Siegfried Schöpfer - Wie wird das Wetter? (1965) – německy
10) D. Vaupel - Das Außenkommando Hess. Lichtenau des Konzentrationslagers Buchenwald 1944/45 (1984) – německy
14) K-H. Eyermann - Der große Bluff (1963) – německy
16) G. Schmidt - Wolken und Wetter (Mraky a počasí ) (1954) – německy
17) W. Adriaansen – Zweefvliegen II (1963) – holandsky