inzerce, prodej, prodám, bazar

Přemysl Otakar II. vyražený do zlata

Kategorie: Sběratelství

Přemysl Otakar II. vyražený do zlata
Přemysl Otakar II. vyražený do zlata
Podobné inzeráty
Zlatá 0,5 g investiční mince Český lev 2022 po 25ks stand
Prodám tuto sadu v TOP stavu ze své soukromé sbírky. Světové investiční mince bývají věnovány silným národním symbolům a ani „Český lev“, který je první ražbou svého druhu určenou pro český trh, není výjimkou. Nový investiční produkt s ročníkem 2022 má podobu speciálního balení, které obsahuje pětadvacet identických půlgramových mincí z ryzího zlata. V momentě, kdy chcete zpeněžit jenom část své investice, můžete balení rozlámat a prodat po kouscích… Nejznámější příběh o tom, jak se exotický lev stal symbolem české země, představuje pověst o Bruncvíkovi – bájném knížeti, který cestoval až do daleké Afriky, kde pomohl králi zvířat v boji s lítou saní. Věrohodnější vysvětlení nabízejí staří kronikáři. Podle nich roku 1158 císař Fridrich I. Barbarossa odměnil knížete Vladislava II. královskou korunou a novým erbovním zvířetem, které nahradilo dosavadní orlici. Lev představoval ctnosti rytíře, sílu a odvahu, které Vladislav prokázal při dobývání města Milána v císařových službách. A jak heraldická šelma přišla ke svému druhému ocasu? Opět v tom sehrálo roli hrdinství. Roku 1204 pomohl král Přemysl Otakar I. císaři Otovi IV. v boji proti Sasům a český lev za to dostal druhý chvost, který ho odlišil od šelem ostatních národů a dodal mu jedinečnou prestiž. Středověcí spisovatelé však svá vyprávění rádi přibarvovali a nejsou spolehlivým zdrojem informací. Jisté je proto jediné – první skutečně doložený český lev byl symbolem dynastie Přemyslovců a objevuje se na jezdecké pečeti Vladislava Jindřicha z roku 1203. Na znak celé země lva povznesl až Přemysl Otakar II., král železný a zlatý. V roce 2022 dostaly všechny varianty investiční mince nový kabátek, ale hlavní myšlenka zůstala zachována. Reverzním stranám pětadvaceti půlgramových mincí vévodí český lev v netradičně realistickém podání se Svatováclavskou korunou na hlavě. Averzní strany pak předkládají orlici, která je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Autorem reliéfu je již tradičně medailér Asamat Baltaev, DiS. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, jejich averzní strana nese jeho nezbytné atributy – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2022. Investujte chytře, stylově a bez DPH! V naší nabídce najdete také další varianty investiční mince „Český lev“ vyrobené ze zlata i stříbra. To vám umožní jednoduše regulovat, kolik finančních prostředků uložíte do drahých kovů.
Zlatá mince Zlatá bula sicilská
Zlatá investiční mince Zlatá bula sicilská standard vydaná Českou mincovnou s certifikátem ČM. 139,5g ryzího zlata v nejvyšší kvalitě 999,9/1000. Emisní náklad pouze 99ks.
Zlatá mince 800.let zlatá bula
Materiál: Zlato Váha: 31,1 g Ryzost: 999,9 / 1000 Průměr: 34 mm Provedení: Proof 26. září 2012 vydává Česká národní banka zlatou 10 000Kč minci k 800. výročí vydání jednoho z nejvýznamnějších dokumentů naší středověké historie, Zlaté buly sicilské. Mince jsou raženy ze zlata o ryzosti 999.9 a vydávají se ve dvojím provedení, v běžném a špičkovém (proof), které se liší povrchovou úpravou a provedením hrany. U mincí špičkové kvality je pole mince vysoce leštěné a reliéf je matován, hrana je hladká. Mince běžné kvality mají hranu vroubkovanou. Průměr mince je 34 mm, hmotnost 31,107 g a síla je 2,55 mm. Při ražbě mincí jsou povoleny odchylky v průměru 0,1 mm a v síle 0,15 mm. V hmotnosti je povolena odchylka nahoru 0,062 g a v obsahu zlata odchylka nahoru 0,01 %. Na lícní straně mince se nachází kompozice heraldických zvířat z velkého státního znaku ve stylizované gotické podobě umístěných v štítech – nahoře uprostřed je český lev, vpravo od něj slezská orlice a vlevo od něj je moravská orlice. Pod kompozicí heraldických zvířat je označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky „KČ 10 000“ a název státu „ČESKÁ REPUBLIKA“. Pod texty je lícní strana pečeti Fridricha II. jako krále Sicílie. Minci razila Česká mincovna, její značka, která je tvořena kompozicí písmen „Č“ a „M“, je vpravo od pečeti. Na rubové straně mince je stylizované vyobrazení předání Zlaté buly sicilské. Vlevo je ztvárněn římsko-německý a sicilský král Fridrich II., který předává Zlatou bulu sicilskou českému králi Přemyslu Otakaru I. Přes vyobrazení obou panovníků jsou vyobrazeny jejich pečeti. Pod vyobrazením panovníků je text „ZLATÁ BULA SICILSKÁ“ a letopočty „1212 – 2012“. Autorem zlaté mince je pan Jaroslav Bejvl. Jeho iniciály, které jsou tvořeny písmeny „J“ a „B“, jsou mezi vyobrazením panovníků. Mince je v perfektnim stavu,součástí je certifikát ČNB a etue.Realné foto pouze vážným zájemcům.
Španiel Otakar (1881-1955) - AR Medaile 1937 na úmrtí T. G.
Španiel Otakar (1881-1955) - AR Medaile 1937 na úmrtí T. G. Masaryka, opisy: PRESIDENT OSVOBODITEL /IN MEMORIAM MCMXXXVII XIV - IX na hraně značeno puncem a 987 , na hraně dále nápis mincovna Kremnica , signováno O.Španiel, Ag 0,987, průměr 40 mm, 29,8g , originílní etue značená Mincivna Kremnica , poštovné 79 kč
obraz orig. od Coubine Otakar
Prodám obraz orig. od Coubine Otakar“Letní krajina“olej na kartonu 34x41,5cm sig.vpravo dole“Coubine“+znal.posudky. tel:
Knížka Tři Dobrodružství napsal Otakar Burian (1958)
Knížka Tři Dobrodružství napsal Otakar Burian, ilustroval Zdeněk Burian. Vydáno 1958. Stav dle foto. Možnost osobního vyzvednuti či poslaní poštou. Preferuji kontakt přes formulář portálu .