Porcelán - párové vázičky - galantní pár
Kategorie:
Starožitnosti
Dvě nádherné párové porcelánové sošky - vázičky. Výška 25cm
Postavy na rokokovém podstavci s malovanými kyticemi růží. Neznačeno, pravděpodobně "Old Paris" Francie 19. stol.
Postavy na rokokovém podstavci s malovanými kyticemi růží. Neznačeno, pravděpodobně "Old Paris" Francie 19. stol.
Podobné inzeráty
Párové vázičky z bezbarvého a kobaltového broušeného skla, 30. léta minulého století.
Výška každé vázičky 7,5 cm, průměry hrdla 5 a 4,5 cm.
TOP stav.
Cena 500 Kč za obě.
Zakoupila jsem za nemalou částku ve známém obchodě se starožitnostmi, prodávám pouze z důvodu stěhování, kdy nemohu vézt sebou. Jedná se o sedmidílnou soupravu, mísa a šest talířků. Mísa 30,5 cm s oušky (28,5 bez oušek), talířky 18 cm. Drobné vady, málo či takřka neznatelmé: 1x lehounce uražená krajlka, na dvou místech malá prasklinka adekvátní věku. Vady jen nepatrně znatelné, vhodné i jako luxusní dar.Gloria byla slavná porcelánka. Na popud purkrabího Georga Wilhelma von Bayreutha stála v letech
1719 až 1 ve městě Bayreuth, dnešní čtvrti St. Georgen, Knížecí
Manufaktura Fajánsu*, která zpočátku vyráběla výhradně pro Bayreuthský dvůr. Teprve po privatizaci, v roce 1 vyráběla továrna džbány, dlažbu a nádobí pro každodenní užití.
Po ukončení provozu manufaktury v roce 1836 pokračoval v keramické historii Bayreuthu Siegmund Paul Meyer. V roce 1899 založil továrnu na porcelán, která vyráběla žáruvzdorný porcelán na vaření a pečení. Porcelán se stal žádanou specialitou. Až do dnešního dne vyrábí na úpatí kopce, kde se konají slavnostní hry, továrna Erste Bayreuther Porzellanfabrik Walküre Siegmund Paul Meyer GmbH (První Bayreuthská továrna na porcelán Walkýra Siegmund Paul Meyer s.r.o) kvalitní nádobí pro odborníky z oboru pohostinství a další.
Ve dvacátých letech vznikla dnes již neexistující akciová společnost
Emil Schlegel a manufaktura na porcelán Gloria, založená Antonem
Weidlem v roce 1920, v českém městě Stará Role. V roce 1945 byla
přesunuta do Bayreuthu a vytvářela porcelánové kousky ve stylu
Rembrandta a Staré Vídně a jiný porcelán, zdobený bohatým dekorem.
Zasílám jako pojištěné a křehké po celé ČR po dohodě poštou nebo kurýrem nebo osobní vyzvednutí Hořovice okr.Beroun. Z důvodu pobytu mimo Prahu nechodím v Praze předávat. Jsem seriozní. Prosím pouze mailovat, nevolat. Ne dobírka. Děkuji.
Zberateľské konvičky na mlieko, mliečnik ,mléčenka
1.Porcelán Victoria roky 1918-1939
Rozmery : výška 9cm šírka 15x8cm,bez poškodenia .
Cena 10.,Eur
2.Porcelán Victoria 30roky 20storočia
Rozmery : výška 9cm šírka 15x8cm,bez poškodenia .
Cena 10.,Eur
3.Porcelán Horní Slavkov SCHLAGENWALD značka sa používala od roku 1938 ,počas 2SV sa nepouživala .Znovu sa začala používať v roku 1945 a používala sa až do roku 1992.
Rozmer: výška 8cm šírka 14x11cm
Cena 8.,Eur
4.Porcelán LOKET Epiag z polovice 20str 1950_1960 .
Rozmer: výška 8cm,šírka 14x11cm
Cena 10.,Eur
5.Porcelán Gebruder Benedikt Dvory/Epiag Karlovarsky porcelán druhá polovica 20str v secesnom štýle. Rozmer: výška 9cm ,šírka 16x11cm
Cena 10.,Eur
Uvedená cena plus doprava alebo osobne prevzatie. Pri odbere nad 50.,Eur doprava grátis.
Na predaj veľa iných konvičiek na MLIEKO ROZPREDÁM ZBIERKU..
Lázeňský hrnek, zlacený - karlovarský porcelán. Porcelánový lázeňský POHÁREK, zlacený, pítko určené k pití vody z pramenů v lázních, květinový motiv - růže, výška cca 11 cm, objem cca 0,3 litry, tištěná značka: porcelánka Epiag, závod Jakubov, made in Czechoslovakia vhodné do interiéru, jako dárek nebo pro sběratele.
Do roku 1945, Jakubov byla samostatná obec s vlastním obecním úřadem, žili tam převážně němečtí obyvatelé. V Menzlově továrně se vyráběl porcelán, její založení spadá do 2. poloviny 19. století.
Více českých osídlenců přišlo do obce (na výzvu vlády budovat válkou zpustošené pohraničí) již v květnu 1945.
Menzlova porcelánka byla v roce 1945 předána do národní správy Ladislavu Bečkovi, který byl v prvních měsících svobodné vlasti i prvním starostou řídícím tuto obec.
Později název porcelánky: Karlovarský porcelán Jakubov. V sedmdesátých letech se zde začaly vyrábět zejména lázeňské pohárky, jejichž je v rámci oborového podniku jakubovská porcelánka největším producentem. Dalším výrobkem se staly malé likérové hrníčky na Becherovku. Vyráběl se i užitkový porcelán, cibulový porcelán, který je chloubou tohoto závodu.