Perly minulosti - Klatovy a okolí - Luboš Smolík
Kategorie:
Mapy, cestovní průvodci
sobní odběr Brno nebo pošotvné/zásilkovna
Architektonické památky Klatovska.
Žánr
Architektura, Cestopisy a místopisy, Umění
Počet stran 104
Jazyk vydání český
Ilustrace/foto Jan Gryc
Vazba knihy pevná / vázaná
Architektonické památky Klatovska.
Žánr
Architektura, Cestopisy a místopisy, Umění
Počet stran 104
Jazyk vydání český
Ilustrace/foto Jan Gryc
Vazba knihy pevná / vázaná
Podobné inzeráty
Lesy jsou jeho prací, práce se stromy zase jeho životem. Když Peter Wohlleben píše o lese, píše hlavou i srdcem, proto jsou i jeho knihy „Tajný život stromů“ a „Citový život zvířat“ bestsellery. V jádru ale zůstává stále lesníkem, odborníkem, s cílem předávat a sdílet co nejvíce informací o lese a přírodě obecně, aby je lidé mohli více milovat i chránit. V této knize nám poskytuje doprovod na cestu do lesa a shrnuje, na co bychom se tak mohli chtít zeptat, a k tomu nabízí vydatnou zásobu nových podnětů. Sdílí s námi své poznatky, jako vždy fundovaně, čtivě a s humorným nadhledem toho, kdo je v lese stále jako doma.
Peter Wohlleben představuje jednotlivé stromy a jak je od sebe rozeznat, jak stopovat a pozorovat zvířata, jak se vhodně obléci, jak si zajistit dřevo, čeho se bát a nebát či kde se schovat.
Že už jste byli v lese tisíckrát a průvodce nebylo zapotřebí?
Co mají společného jilmy s jasany, proč jsou jedle bělokoré, ačkoli jehličnany, v podstatě listnaté stromy?
Bojíte se liščí tasemnice od své kočky?
Víte, že stromy přes noc tloustnou?
Peter Wohlleben vypráví o liščích norách starých jako středověké hrázděné domy, o břízách, které v noci upadají do hlubokého spánku, a také o mateřských dovednostech lesních buků.
Stačí se na chvíli začíst a cesta do lesa se znovu změní v dobrodružství, na která jste možná dávno zapomněli nebo jste ještě neobjevili. V knize se dočtete, jak se orientovat v lese i bez kompasu nebo GPS navigace a které bobule, houby, listy a výhonky se dají sbírat, trhat a konzumovat.
Najdete v ní odpovědi i na další otázky:
Kde můžete stanovat, zakládat oheň a grilovat?
Jak správně rozlišíte stopy zvířat, kdy a kde lze nejlépe pozorovat divokou zvěř?
Jak se zcela přirozeným způsobem chránit před komáry, lesními mravenci a klíšťaty?
Co se dá zažít v lese s dětmi a co v noci, kterou v přírodě strávíte sami?
Jak se z únorových, květnových, srpnových a listopadových toulek lesem stane neopakovatelný zážitek?
Nová kniha, jen maličko poškozený papírový obal knihy.
Odeslání přes Zásilkovnu do pobočky a nebo na vaší adresu. Případně osobní odběr v Myslívě (okr. Klatovy).
Poštovné 75,- Kč Česká pošta a nebo 90,- Kč doručení na pobočku Zásilkovny.
Podrobná vojenská mapa oblasti Plzně, Starého Plzence, Města Touškova, Vejprnic, Třemošné, Valchy a dalších s jejich přilehlým okolím. Detailně zakreslené tehdejší rozlohy obcí, polohy vodních toků a komunikací, polohy průmyslových a hospodářských objektů. Vrstevnicemi znázorněná nadmořská výška, zeměpisné souřadnice. Tajná mapa pro profesionální vojenské využití se zakreslenými strategickými objekty. Zakresleny jednotlivé průmyslové provozy, zemědělská družstva, stromové složení lesních porostů a jiných v lokalitě se nacházejících objektů. Plzeň jako průmyslové strategické město se rozvíjelo i v minulosti, u fotografií 1 - 6 jsou fotky dvou starých vojenských map každá z jiné doby - je vidět změny v zástavbě a rozlohy průmyslových objektů, obě mapy je možné si objednat, cena uvedená shodená za 1 kus. A jak obě mapy vypadají v porovnání s dnešním rozsahem zástavby? Mapy vydané generálním štábem Československé armády jsou ve velice zachovalém stavu, pravděpodobně nikdy nepoužité skladováné v archivu v roli nikde nepřeložené.
Nabízím novou, nečtenou knihu Pozoruhodná místa naší vlasti. Možnost předání v Praze nebo na Kladně nebo zaslání prostřednictvím Zásilkovny.
-
Všechna pozoruhodná místa v této knize, ať již byla vytvořena přírodou nebo lidskou rukou, jsou zajímavá nejen na pohled, ale i skutečností, že se s nimi pojí poutavý příběh. Dozvíte se například, kde se vzaly statisíce kostí pod Brnem, že přírodní varhany byly zachráněny zásluhou dobročinné akce a jak probíhala největší bitva na českém území. Zjistíte podle čeho se jmenují Drábské světničky, jak vznikla podvodní pozorovatelna i co předcházelo postavení Bismarckovy věže. Stanete se svědky kriminálního pátrání po relikviáři sv. Maura, seznámíte se s minulostí kláštera hříšných jeptišek a bizarní malby v kostele vás přinutí k přemýšlení nad jejich významem, stejně jako tajemné kamenné řady u Kounova. Kniha poutavou formou nabízí i spoustu dalších zajímavosti pro každého čtenáře nejen z oblasti historie a přírody.
Praha je krásná, stověžatá, kulturní… Ale také úrodná. A požitkářská. Byla taková v minulosti, tedy v těch šťastnějších časech, a je i dnes. Svědčí o tom i obnovené pražské vinice. Jejich vína, rok od roku kvalitnější, si lidé zvykli chutnat přímo na místě, kde vznikají. Na osluněných svazích vinohradů,... Zobrazit více informací o knize?
Z obsahu knihy Pražské vinice
Úvod Vinařství v Praze - Tradice i nový fenomén
Václav svatý, Karel čtvrtý - Ohlédnutí za slavnou historií
Vinice Svatováclavská aneb na Opyši
Vinice v zahradách Pražského hradu
Plečnikova vinice – prvorepubliková pýcha Pražského hradu Vinná réva v zahradách Pražského hradu
Vyšehradské vinice
Réva v zahradě vyšehradské kapituly sv. Petra a Pavla Vinice pod Vyšehradem vítá nové životy Vinice purkrabství kolem vyšehradských hradeb
Réva na Petříně
Strahovský klášter a jeho vinice Svatojánská vinice nad sadem mandloní
Dejvická vinice Baba - Rozmarné léto i záhadná zřícenina nad Prahou