inzerce, prodej, prodám, bazar

moruše bílá i černá vitaminová bomba lahodné plody

Kategorie: Rostliny

Nádherný strom plný květů, velkých plodů a listy, které obsahují řadu léčivých látek.
Je významný i pro pastvu včel.
morušovník bílý je menší strom nebo větší keř, mající vzdušnou dekorativní korunu
protože i dobře koření, používá se do větrolamů a živých plotů, kdy dobře snáší řez
koncem června začíná plodit 1-4 cm veliké plody, které postupně dozrávají během července
zralé plody mohou mít barvu od bílé, přes růžovou až po černou
plody se jedí jak syrové, tak se z nich připravují kompoty, marmelády či sirupy
v mládí je potřeba rostliny často zalévat a přihnojovat kompostem
semenáč začíná plodit mezi 2-5 lety
Patří do čeledi Moraceae – morušovníkovité a rodu Morus. Dorůstá do výšky 10-15 m a vytváří rozložitou korunu. Sytě zelené listy jsou poměrně veliké, nepravidelného tvaru. Na podzim se barví do žluta. Zajímavostí je, že slouží jako potrava pro larvy bource morušového při výrobě přírodního hedvábí. Na přelomu května a června rozkvétají nenápadné, zelené jehnědy, ze kterých se vyvíjejí bílé nebo narůžovělé plody připomínající tvarem ostružiny. Jsou sladkokyselé chuti. Dají se konzumovat syrové, sušit nebo se z nich mohou vyrábět marmelády.
Nejlépe roste v hlubších, živných půdách dobře zásobených vodou. Ideální je slunné stanoviště. Dobře snáší znečištěné prostředí. Uplatní se jako solitéra na zahradách a v parcích.
Původem pochází z Číny a objevil se v Evropě již před několika staletími. Původně sloužil jako potrava pro bource morušového.
Jinak moruše obecně (existuje více druhů) byly oblíbené již od raného středověku – Karel Veliký, císař Svaté říše římské, nařídil, aby byly moruše pěstovány jako užitečné rostliny na císařské farmě.
Na našem území rostou již dlouho a někde se pěstují již po staletí. Je třeba také zmínit, že oteplování klimatu značně usnadňuje jejich šíření v Evropě.
Plody moruše – rovněž moruše – se tvarem velice podobají ostružině. Jedná se o plodenství nažek uzavřených do zdužnatělého okvětí (u ostružiny mluvíme o souplodí peckoviček). Souplodí jsou buď tmavě fialová anebo bílá v případě moruše bílé.
Jsou velmi sladké.

Sazenice jsou 30-60cm velké, silné, prostokořenné.

Osobní převzetí u Humpolce v blízkosti sjezdu z D1, nebo na balíkovnu +70kč, PPL +139 kč, dobírka +45kč.
moruše bílá i černá vitaminová bomba lahodné plody
Podobné inzeráty
Kusový prodej jahod
Kusový prodej jahod – zahradní, balkónové, jednou i stáleplodící, převislé jahody a lesní jahody. Silné sazenice zakořeněné loni v létě. Předobjednávka se zasláním od půlky března nebo dle dohody. Cena dle počtu kusů a velikosti květníku. 10-pack 150 Kč, Jednouplodící 6x6cm 1 kus 20 Kč. Stáleplodící 6x6cm 1 kus 25 Kč. Květník 9x9 cm 45 Kč. Lesní jahody 10 Kč/kus – prostokořenné. Jednouplodící: Ananas - Velké bílé plody s červenými semínky. Chuť připomíná ananas. 6x6 cm 30 Kč, 9x9 cm 45 Kč. Honeyone – Poloraný, se středně velkými až velkými tmavě červenými sladkými plody s velkou plodností. Dozrává již počátkem června. 3 kusy. Faith - Pozdní. 11 ks.. X PRODÁNO. Karmen - Středně raný, s velkými tmavě červenými měkkými plody s chutí lesních jahod. Dozrává od poloviny června. Česká odrůda, jeden z nejsladších jahodníků. 10 kusů. X PRODÁNO. Malwina - Velmi pozdní, s velmi velkými plody. 6 kusů. X PRODÁNO. Senga Sengana - Středně raný, se středně velkými plody. Velmi vysoká výnosnost až 150 plodů na jednu rostlinu. 1 kus. Sonsation – Středně raný. 1 kus 20 Kč nebo 10-pack 150 Kč. Stáleplodící: Dimante – 25 Kč/kus. REZERVACE. Stáleplodící červený květ ‘Ariba Red’. 4 kusy á 45 Kč. Ostara - Stáleplodící a velmi výnosný jahodník. Plodí středně velké plody od půlky června do září. 30 kusů. Jeden kus 25 Kč, 10-pack 150 Kč. Převislý a stáleplodící: X PRODÁNO. Elan - Plodí od konce května až do zámrazů. Vhodný do truhlíku nebo do závěsného květináče. Snadný sběr díky dlouhým šlahounům s plody. 2 kusy á 45 Kč. X PRODÁNO. Světle růžový květ – Jedna z chuťově nejlepších převislých jahod. Kvete světle růžově a plodí bez přestávky až do zámrazů. Výnos až 1 kg jahod na sazenici. 3 kusy á 45 Kč. Mara de Bois - Plodí od června až do zámrazů. Plody jsou velmi sladké s chutí lesních jahod. střední velikosti. Poslední 2 kusy: 9x9 cm 45 Kč. X PRODÁNO. Maranell – až 2-metrové šlahouny. 7 kusů á 45 Kč. Podívejte se i na moje další inzeráty nebo si napište o kompletní seznam rostlinek v Excelu. Nabízím spoustu druhů zahradních a pokojových rostlin za nízké ceny. Osobní vyzvednutí v Ústí nad Labem dle domluvy nebo Praha - Libuš (cca 1 x měsíčně po platbě předem). Posílám za 90 Kč zásilkovna (100 Kč Slovensko) nebo 85 Kč balíkovna České pošty nebo PPL po platbě předem 1 x týdně.
Divoká rajčata - semena
Divoká rajčata jsou chutná, zdravá a odolná - netrpí chorobami! Jsou vhodná pro pěstování bez chemie. Plody je nejlepší konzumovat čerstvé, skvěle chutnají i v míchaných salátech ochucených bazalkou. Jsou velice dekorativní, takže je lze použít i k dozdobení jídel. Můžete je i sušit. Klasické červené a žluté. Semena z vlastní sklizně. Osobní odběr = 30Kč nebo pošta = platba předem na účet (obyčejné psaní +25Kč, doporučené psaní +65Kč) cca 15ks/druh LIMITOVANÁ NABÍDKA: Rajče san marzano (švestkové) semena 10ks za 30kč Tato tyčková odrůda, pocházejí z Itálie, se vyznačuje protáhlými plody s pevnou dužinou a malým počtem semen a je vhodná ke kuchyňskému zpracování nebo na výrobu kečupu. Také jsou velice vhodné pro vaření boloňské omáčky a podobně. Slupka je lehce oddělitelná. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Vyžaduje oporu. Rajče stupické polní rané semena 10ks za 30kč Jde o velmi ranou tyčkovou odrůdu rajčete. Tato odrůda patří mezi tradiční české druhy rajčat. Lze ji pěstovat ve venkovních záhonech či ve skleníku, a je možné ji taktéž pěstovat jako keříčkovou bez vyvazování. Plody jsou jasně červené a odolné vůči popraskání. Chuť je plná, sladká a rajčata jsou velmi dobrým doplňkem při přípravě pokrmů studené kuchyně. Využít je můžete i k přímé konzumaci či tepelnému zpracování. Tuto starou původní československou odrůdu si oblíbili pěstitelé po celém světě. Byla vyšlechtěna ve šlechtitelské stanici Stupice už v 50. letech. Doba zrání je přibližně 55-60 dní. Rajče divoké bílé semena 15ks za 40kč Patří mezi jedno z nejsladších rajčat! Drobnější bílé až bledě žluté plody obsahují extrémní množství cukrů. Plodí a nasazuje trsy až do prvních mrazíků. Skvělé rajče pro děti. Rajče divoké fialové semena 15ks za 40kč Tato rajčata obsahují antokyany, které najdeme například v borůvkách a jsou důležité pro zdravou výživu. Plody jsou drobné a velice dekorativní - vynikají netypickou barvou svých plodů. Zastíněná část plodu zůstává v nezralém stádiu zelená, ve stádiu zralosti získává červený nádech. Chuť sladkokyselá, perlivá, svěží. Plody musejí být plně vyzrálé, aby byly dobré. Rajče divoké havajské semena 15ks za 40kč Extrémně cukernaté rajče! Svou delikátností vyniká i mezi divokými rajčaty, která jsou proslulá skvělou chutí. Má příjemně křupavé plody. Semena z vlastní sklizně. Při objednání více druhů semen jen jedno poštovné! Do vyprodání zásob!
2 MORUŠE PODZIMNÍ AKČNÍ BALÍČEK
2 MORUŠE PODZIMNÍ AKČNÍ BALÍČEK 2 Moruše SHIN-TSO jen za 249 Kč Mrazuvzdorné a nenáročné, velmi plodné. Plody mají tmavě červené až černé. Mají prospěšné látky, vitaminy C, E a B, vysoký obsah železa. Vyrábí se sirupy, šťávy, marmelády a víno, k přímému konzumu. Zasíláme levně na dobírku celá ČR!
CUCA MELON POPÍNAVÉ OKURKOVÉ MINI MELOUNKY
10 semen za 30Kč + poštovné 23Kč (obyč.) CUCAMELON známy také pod názvem mexická okurčička. Plody této rostliny vypadají doslova jako zmenšené melouny a dozrávají do velikosti kolem 1 až 1,5 centimetru. Mini melounky rostou ve velmi hojném počtu na popínavé rostlině, která je schopna vám během chvilky pokrýt značnou plochu. Proto je ideální volbou pro zastínění pergoly nebo posezení. Cucamelon je původem z Mexika a Střední Ameriky. Tato popínavá rostlina velice rychle roste a vyznačuje se velkým množstvím plodů.Tato popínavá rostlina velice rychle roste a vyznačuje se velkým množstvím plodů.Plody jsou velikosti větší kuličky hroznového vína. Tyto plody ve tvaru miniaturních melounků jsou příjemně křupavé s osvěžující chutí a chuť je kombinací salátové okurky v kombinaci s melounem a s nádechem limetky. Roste velice rychle, plodí po celé vegetační období, kdy na rostlině jsou jak zralé plody, tak i květy, dobře snáší sucho. Ovoce je možné jíst přímo nebo promíchat do salátu s olivami, plátky papriky a rajčat. Na drobno nakrájené se přidávají do salsy. Ovoce lze také nakládat jako okurky – kvašáky, běžné okurky nebo grilovat jako baklažán. Znalci doporučují nakládat s mátou a koprem s přidáním vinného nebo dubového listu, což zabrání měknutí melounků. Jak pěstovat CUCAMELON: Cucamelon můžeme pěstovat přesně jako běžné okurky, ale proces je mnohem jednodušší. Není třeba skleník ani proštipovaní během vzrůstu, rostlina nemá u nás přírodní nepřátele a je odolná vůči chorobám. Semena zasejeme konec dubna/ květen (když pomine nebezpečí promrznutí) do truhlíku (kyprá kompostová půda), přikryjeme a zajistíme rosení. Předpěstované rostliny vysadíme v červnu do půdy na zahradu. Mohou být vysazené velmi blízko sebe, postačí rozestupy 15 cm.Pak pokud zajistíme oporu pro růst v podstatě péče, až na občasnou zálivku péče končí. Sklízet začneme, když plody jsou velikosti hroznů, ale plody jsou pořad sytě vybarvené a pevné. Pěstujeme jako jednoletou rostlinu, ale lze také pěstovat jako trvalku – na konci vegetačního období ustřihneme révu, ponecháme tak 10 cm šlahoun a vyjmeme kořen ze země (nutno vykopat před prvními mrazíky). Ten pak uložíme do vlhkého kompostu a ponecháme přes zimu v bezmrazé místnosti.Počátkem května zasadíme ven do půdy a kořen znova vypustí šlahoun. Další semena rostlin (Ačokča proti vysokému tlaku) viz. další mé inzeráty.
kdoulovec japonský - kvetoucí živý plot, plody plné vitaminu
Silné sazenice, prostokořenné 3-leté, některé již plodily. Sazenice kdouloně japonské Sazenice Chaenomeles japonica (snadné pěstování) - jedná se o nízký, rozložitý keř do výšky 1-1,2 m. Cihlově červené květy shromážděné ve skupinách se objevují dříve, než se rozvinou listy. Nemá zvláštní nároky, snáší mnoho druhů půd. Vynikající dekorativní keř do záhonů a malých zahrad. Okrasná rostlina s velmi cennými plody. Plody kdouloně jsou velmi tvrdé a mají kyselou chuť. Jsou perfektní jako doplněk k čaji a do zavařenin: džemy, želé. V konzervách je lze kombinovat s jiným ovocem. Mají hodně pektinu a vitaminu C. Plody dozrávají v září - říjnu, slupka se stává lehce voskově žlutou, někdy s lehkým ruměncem nebo červenými skvrnami. Vyplatí se vysadit ve skupinách po několika kusech a rychleji získáte efekt hustého keře. Komerční pěstování kdouloně japonské, plantáž kdouloně. Výsadba: Keře sázíme 2,5-3,5 m od sebe (meziřádky) x 0,75 - 1,5 m v řadě. Pěstitelské podmínky: Kdoule je tolerantní k půdním typům, optimálně by se však pH mělo pohybovat kolem 6. Na alkalických a suchých půdách je náchylný k chloróze, pak se doporučuje okyselení sírou nebo síranem železnatým. Péče: Kdoule nesnáší konkurenci plevelů, zvláště v mládí. Napadení má negativní vliv na výnos, řádky jsou často mulčovány agrotextilií. Výnos, který lze získat z 1 hektaru, je v průměru 12-15 tun, maximálně 20 tun. Plody se hojně využívají při zpracování. Velmi ozdobný svými jarními květy, na vitaminy bohaté plody. Zle sázet jako solitéru, nebo tvarovat do kvetoucího živého keře. Nabízíme silné rostliny 50-70cm, některé již plodily. Osobní převzetí u Humpolce nebo kurýr +139kč, dobírka +45kč. Faktura samozřejmostí.
Ačokča: papriková okurka proti cukrovce a vysokému tlaku
15 semen za 30Kč + poštovné 23Kč (obyč.) Ačokča či též korila (Cyclanthera pedata, lidově paprikookurka) Zajímavé jsou léčebné účinky ačokči. V syrovém stavu pomáhá proti cukrovce (pomáhá stabilizovat hladinu krevního cukru), snižuje cholesterol a vysoký krevní tlak. Používá se při léčbě respiračních chorob a preventivně působí proti ateroskleróze. Konzumují se syrové, dušené nebo vařené, použití i příprava je obdobná jako u paprik. Malé plody mají za syrova velmi příjemnou hráškovou chuť, které se konzumují celé. Větší plody je lepší rozříznout, protože mohou obsahovat tvrdá semínka, které je lépe odstranit. Plody ačokči se skladují v chladu v lednici, kde vydrží čerstvé i několik dní. Plody lze i nakládat společně s okurkami, cibulkami a karotkou do chutných sladkokyselých nálevů nebo nakrájené na menší kousky sušit a přes zimu použít v kuchyni např. do zeleninových polévek. Ve sladkokyselém nálevu chutnají jako okurky a plněné masem a rýží jako papriky. Lze je použít do salátů, přidat do guláše nebo do zeleninových polévek. Plody připomínají lusk. Jsou to vejčité bobule s ostrým hrotem dlouhé 10 až 20 cm. Hranatá, černá a drsná jadérka se nacházejí ve dvou řadách placenty. Vnitřek plodu je po dozrání dutý. Mají sladkokyselou chuť, podobnou chuti okurky a papriky. Pěstování Ačokča je rozšířena v Jižní a v Severní Americe od Bolívie až po Mexiko a vyhovuje jí tedy vlhké a teplé klima. Ve středoevropských klimatických podmínkách ačokču předpěstujeme ve fóliovníku nebo na okenním parapetu podobně jako okurky nebo papriky. Semenáčky umístíme například do kalíšků od jogurtů s drenážním otvorem ve dně. Sazeničky vysazujeme mimo foliovníky či skleníky až když nehrozí přízemní mrazíky. Vysazujeme je na jižní stranu k plotům nebo k jiným oporám (drátěnka, síť apod.), po kterých se rostliny mohou pnout. Další semena rostlin (OKURKOVÉ MINI MELOUNKY) viz. další mé inzeráty.