inzerce, prodej, prodám, bazar

Monet galerie života a díla

Kategorie: Hobby, odborné knihy

Velmi dobrý stav, kompletní. Praha osobně, zásilkovna 80 Kč
Monet galerie života a díla
Podobné inzeráty
NOVÁ kniha: Kubíček Jánuš - Kresba a grafika
Kubíček Jánuš - Kresba a grafika / Drawings and Graphics. NEČTENÁ velká těžká kniha. Vydání první, vydal FOTEP. „Výtvarné prostředky musí být východiskem k působení uměleckého výtvarného díla. Důležité je úsilí posunovat je až do základní struktury díla, a to jak fyzické, tak psychické - v počátcích vzniku díla vycházet z předpokladu optického vnímání a pojit všechny fáze s vizuální představou. Nemyslet v jakési povídce, kterou výtvarné umění ilustruje, ale myslet od začátku ve výtvarných prostředcích majících působnost díla zprostředkovat zrakem. (Vizuální myšlení - myšlení v relaci zraku.)“ ( J.K). Knihu uspořádali Jiří Hlušička a Adam Kubíček. Úvodní text a výběr reprodukcí Jiří Hlušička. Obálku, vazbu a grafickou úpravu navrhl Andrej Bielak. Plus pošta. Nakoukněte i do dalších mých inzerátů - ušetříte na poštovném :o)
Hubert Kovařík katalog
Katalog o životě a díle Huberta Kovaříka (1888-1958). Jedná se opravdu o ojedinělé dílo o autorovi, neboť poslední ucelené dílko o H.K. vyšlo v roce 1962. Současný katalog o formátu 195 x 250 mm má 64 stran. Dozvíte se v něm veškeré informace o jeho životě (autory jsou paní Františka Bajerová, roz. Dosoudilová a Ing. Jiří Baroš), výtvarnou stránkou jeho díla se zabývá Mgr. Andrea Husseiniová z Moravské galerie Brno. Součástí katalogu je část, ve které je inventarizace účastí Huberta Kovaříka na domácích či zahraničních výstavách, jakož i souborný přehled jeho díla, který zahrnuje sochařskou a keramickou tvorbu ( kunštátské a svitávecké období), jakož i malířskou tvorbu. Tuto část připravil rovněž Ing. Jiří Baroš. Na 32 barevných stránkách jsou k vidění jeho dominantní díla z keramického a malířského oboru, v závěrečné části katalogu jsou unikátní ukázky návrhů a kreseb z autentických skicáků autora, které autoři katalogu měli k dispozici. Stav: nový. Cena 240,- Kč plus poštovné.
Historie, umění, aj. - literatura faktu, příručky
UMĚNÍ Čestmír Berka - František Jiroudek, ODEON 1980 - 20,- (bez přebalu) Viktor Kudělka - Malý labyrint literatury, Albatros 1982 - 45,- Günter de Bruyn - Život Jeana Paula Friedricha Richtera, ODEON 1984 - 25,- Adina Mandlová - Dneska už se tomu směju, Čs.filmový ústav 1990 - 25,- Milan Lasica - Jenže já jsem jen komik, XYZ 2005 - 30,- Toeplitz - Kam spěje nový americký film, ORBIS 1977 - 21,- Karel Purkyně, SNKLU 1962 - 30,- ed. Malá galerie sv.1 Claude Monet, ODEON 1982 - 30,- ed. Malá galerie sv.27 Obrazy z Ermitáže - Flámské a holandské malířství, ARTIA 1962 - 100,- HISTORIE Miloslav Stingl - Synové slunce, Svoboda 1985 - 30,- Renata Malinová, Jaroslav Malina - Vzpomínky na minulost, Profil 1982 - 30,- Bedřich Šindelář - Hon na čarodějnice - 40,- Václav Bahník - Slovník antické kultury, Svoboda 1974 - 80,- Ivan Lesný - Zprávy o nemocech mocných, Horizont 1989 - 30,- Nicholas Hordern a kol. - Nový svět, Albatros 1987 - 80,- Klíma, Kubice, Wokoun - Safari za africkou kulturou, Práce 1983 - 45,- Vojtěch Zamarovský: Za sedmi divy světa, Albatros 1980 - 50,- Jejich veličenstva pyramidy, Čsl.spisovatel 1986 - 25,- Řecký zázrak, Mladá fronta 1972 - 50,- Autoškola do kapsy, Business Media CZ 2011 - 20,- Jaroslav Koch - Výchova kojence v rodině, Avicenum 1974 nebo 1986 - 25,- John Fairbanks Kerr - Nevolejte doktora, Erika 1996 - 30,- Catalonia - Katalánie - fotopublikace, španělsky - překrásné fotografie památek i přírody - 300,- Atlasy světa - různá vydání
Monet in the 20th century - P. H. Tucker
Velká obrazová publikace - Monet in the 20th century od Paul Hayes Tucker. Kniha je v angličtině, celkem 300 stran. Stav dobrý viz foto. Osobní převzetí v Praze nebo dle tarifu ČP/Zásilkovny.
Kniha Praha ve fotografii, 40 léta, vydání 1975,Karel Plicka
Nabízím tuto knihu ve velmi hezkém stavu. Praha ve fotografii Karla Plicky - výbor jeho díla ve Fotoměřickém ústavě v Praze v letech 1939-1940 Klasické, světově proslulé dílo národního umělce přibližuje v neopakovatelných, mistrně volených detailních i panoramatických záběrech krásu pražských stavebních památek. V úvodu podává Z. Wirth stručný nástin architektonického vývoje Prahy. V letech 1937–1939 působil na filmovém oboru Školy umeleckých remesiel v Bratislavě. Mezi lety 1939–1945 pracoval ve Státním fotoměřickém ústavu s náplní fotografické dokumentace Prahy. V knize Praha ve fotografiích K. P. (1940) nachází v nadčasovém monumentalizujícím pohledu harmonii a krásu v architektonických klenotech minulosti; publikace zároveň výrazně posilovala národní povědomí v době okupace. I dva filmové dokumenty z let války (Věčná píseň a Barokní Praha) poukazují na sílící zájem o architekturu. V květnu 1945 se Plicka vrátil do Bratislavy. Stal se předsedou Slovenskej filmovej spoločnosti a natočil dva publicistické dokumenty. V návaznosti na své předchozí pedagogické a organizátorské zkušenosti se podílel spolu s Antonínem Martinem Brousilem a Jaroslavem Boučkem na založení FAMU – Filmové fakulty AMU v Praze, otevřené v listopadu 1946. Stal se prvním děkanem této školy a mimořádným profesorem pro obor kompozice filmového obrazu. Pro zrakové potíže fakultu opustil ve školním roce 1949–1950 a tím zakončil práci v kinematografii. Karel Plicka fotografoval obvykle se stativem na formáty 6 × 9 až 10 × 15, bez optických a laboratorních triků. Pro pohybové scény později používal praktisix. Snímky Karla Plicky jsou plně realistické, nestavěné na efektu mimořádnosti, náhodnosti, prchavého dojmu. Jsou zbaveny nepodstatných složek (nap. i projevů současného života), aby tak působily hodnotnějším a trvalejším dojmem, nezávislým na konkrétním čase. Plicka hledal trvalost, dokonalost, harmonii i sounáležitost. Se svými znalostmi, zaujetím i osobitým estetickým cítěním vytvořil nezaměnitelný autorský rukopis. Opíral se o klasická kompoziční pravidla, čekal na ideální světelné podmínky. Ústředním tématem jeho díla by člověk jako nositel lidových tradic. Tuto základní hodnotu obohacovalo téma architektury jako dědictví minulosti a přírody jako životodárné síle, obklopující člověka. Plicka rozvinul osobitým způsobem tradiční téma národních dějin a lidové tradice v nových výrazových prostředcích – fotografii a filmu. Programově heroizoval prostého člověka a lidovou kulturu. Uplatňoval zkušenosti z několika oborů ve vzájemně se obohacujících vztazích. Jeho přínos československé fotografii je zcela mimořádný. Ve slovenské Blatnici bylo roku 1988 otevřeno jeho muzeum.
Kniha Podnikání z pláže
Stanislava Mrázková, Podnikání z pláže. Žít život, ze kterého si nemusíte brát dovolenou. Život, ve kterém máte svobodu žít svobodně, radostně a naplno a mít za zády automatizovaný systém prodeje, který dnem i nocí pracuje pro vás, zatímco vy si toho života užíváte. Tak o tom je kniha Podnikání z pláže. V první části se seznámíte s osobním příběhem autorky Stanislavy Mrázkové a o její cestě z vystresované zadlužené matky s krachujícím manželstvím a stavební firmou až k úspěšné podnikatelce z pláže. Další části knihy se pak zaměřují na konkrétní oblasti života podnikatele, který své podnikání přepl na automatizovaný systém a ukazují, jak i v českém prostředí jde tímto způsobem úspěšně a efektivně podnikat. Na příkladech ze života autorky i dalších příběhů lidí, nám tato kniha velmi inspirativním způsobem ukazuje, jak změnit svůj život, plnit si své sny, jakkoli bláznivé se můžou zdát, a poukazuje na to, že všechna omezení stojí jen v naší mysli. Kniha otevírá nové obzory a možnosti podnikání pomocí chytrých nástrojů internetu a zároveň nakopává k tomu, abyste se vydali vstříc svým snům. Za první rok od vydání knihu četlo už přes 10 tisíc čtenářů.