Miska, Brusel značeno Kravsko, 2. pol.20. stol
Kategorie:
Starožitnosti
Miska z keramiky značeno Kravsko, výška - 7,5 cm, délka - 20,7 cm. Top stav dle foto, bez oťuků. Osobní odběr v Praze nebo dle tarifu ČP.
Podobné inzeráty
1)Středové části strojků petrolejových hořáků - cena za kus 355,- Kč. Různé typy středových částí hořáků od různých výrobců k hořákům petrolejových lamp, originální díly z 19.stol. Všechny jsou funkční. Mohu poslat foto s větším rozlišením.
2)Držáky stínítek k petrolejovým lampám, cena za kus 500,- Kč. Materiál mosaz, různé typy a velikosti držáků stínítek od různých výrobců, originální díly z 19.stol.
3)Plamenoděliče a deflektory k petrolejovým lampám, cena za kus 190,- Kč, Různé typy a velikosti k hořákům petrolejových lamp, originální díly z 19.stol. Mohu poslat foto s větším rozlišením. Červeně přeškrtnuté už nejsou k dispozici.
4)Uzávěry k bazénkům petrolejových lamp, cena za kus 220,-Kč, originální díly z 19.stol.
5)Redukční a závitové kroužky k petrolej. osvětlení na bazénky a hořáky petrolejových lamp, cena za kus 170,- Kč. Různé velikosti, originální díly z 19.stol.
6)Závitové pouzdro na bazénky petrolejových lamp, francouzské i německé výroby, originální díly z 19.stol., cena za kus 435,-Kč.
7)Knot horní k hořáku Sonnenbrenner Ditmar, cena 530,- Kč. Originální knot do horní části slunečního hořáku Ditmar, dnes již nesehnatelný, originál z 19. stol. Je to do té větší varianty hořáku, co má závitový kroužek cca 5 cm.
8)Knoty - různé šířky délky tvary, orig. z 19. stol., stačí napsat typ hořáku nebo míru, kterou potřebujete, cena dle typu 50 - 400,- Kč
9)Cylindry různé typy, tvary a velikosti, cena za kus 100 - 1000,- Kč podle typu. Některé jsou značené. Foto je ilustrační, druhů mám mnohem více. Najdete i v jiných mých inzerátech.
10) mosazný držák pro stínítko, cena 1400,- Kč. Starý originální kus z 19. století, perfektní stav.
Krásné porcelánové vázy s označením 5905 a 5922, vyrobeny v závodu Kravsko v padesátých letech. Keramická továrna Kravsko byla založena Michaelem Rauferem v roce 1823 a v současnosti bohužel chátrá. Mít tedy doma krásný výrobek bude čím dál tím vzácnější! Zelená váza v původním stavu, žlutá má u hrdla malinký oťuk - viz foto, zohledněno v ceně.
Pallas Athena/Minerva.
Barokní bysta-torzo z dílny M.B.Brauna.
1.pol.18.stol.
Životní velikost-cca 100kg.
cca 85x50cm.
Pochází z Cítolib-zámek s přilehlým parkem a bažantnicí.Není ale jasné zda tam byla umístěna prvotně, tedy v 1.pol.18.stol. nebo druhotně z jiného objektu.
Braunova dílna byla v té době velmi činorodá.
V Cítolibech proběhlo přemístění soch v 18 a 19.stol.Část soch je dnes i v Rakousku.
Destruktivní pro spoustu tamních soch byl tzv.dělnický pochod po vítězném únoru z Loun do Cítolib, kdy bylo několik soch pobořeno a poničeno jakožto buržoazní přežitek.
Očividně i tato bysta tímto atakem prošla.Od té doby byla nezvěstná.Proto nemohla v 70tých letech spolu s ostatními dochovanými bystami projít odborným restaurováním.
Podle vyjádření památkářů se jedná o práci z výše uvedené dílny.
V dávné minulosti restaurováno(lepeno) a později po vážném poškození neodborně lepeno nevhodným cementem a upravováno.
V současné době ponecháno v nálezovém stavu, tedy před restaurováním.
Dle vyjádření Min.Kultury nelze trvale vyvézt mimo ČR. Jedná se o předmět kulturní hodnoty.
busta, soška,baroko,barok,plastika,pískovec,kamenná socha,akt,dívčí,ženský,kámen,stará,starý,zámecká dekorace,zámecký,zahradní dekorace
Prodám Zsolnay / Fischer J., Budapest, elektrifikovaná stolní petrolejová lampa 2. pol. 19. stol.
Velká starožitná elektrická lampa s bronzovým podstavcem, ručně malovaná, viz foto.
Značeno vtlačenou podglazurní značkou FischerJ Budapest a inkoustovým razítkem.
Inkoustová známka, Fischer J. Budapest.
Maďarské příjmení se vždy uvádí jako první. Také I & J jsou stejná: Odtud J = Ignác.
Datace: 2. polovina 19. století, Viktoriánské období 1850-1899
(Ignác) Fischer. J.
Pest, Budapešť, Rakousko-Uhersko. (nyní Maďarsko)
Ignác Fischer, vyučený v keramické továrně svého otce v Tata-Tóváros, poté u Móra Fischera (vzdáleného příbuzného) v továrně Herend. V roce 1864 založil v Pešti vlastní obchod s dekoracemi a v roce 1867 se rozdělil na výrobu vlastní oceňované keramiky, která byla velmi podobná té, kterou vyráběl Vilmos Zsolnay. Byl vyznamenán rakousko-uherským dvorem a povolen používat titul von Fischer. Ještě v roce 1883 vedl Ignác Fischer, ale kolem roku 1885 začal podnik řídit jeho syn Emil Fischer a úspěch továrny upadal, a tak se nakonec kolem roku 1895 stala majetkem továrny Zsolnay v Pécsi.
Tři dezertní talířky s plastickým okrajem, průměr 20 cm.
Značeno vtlačením XI F&R 4 (Fischer & Reichenbych), Březová u Karlových Varů, 1. pol. 19. stol.
Mírně otřené zlacení, bez otluků a prasklin.