Desetikoruny
Kategorie:
Sběratelství
Prodám desetikoruny hezky stav,pouze vše.
Podobné inzeráty
Nabízím tyto zápalky-sirky /3 druhy: moravske 6ks, ceske 8ks, maticni 10ks/ v kompletním stavu /krabicka, etiketa, sirky -nepouzite/, v pripade zajmu i cely karton original, z prvni republiky, jeste drevena krabicka.
desetikoruny apod. prosim nenabizejte.
dotazy a nabidky pouze na mail, po telefonu chci resit jen finalni fazi. dekuji za pochopeni.
Sada 5 ks známek vložených do černého kartového zásobníku
V letech 2017 a 2020 byly vydány známky s tématem Známka na známce. Tři známky jsou výplatní a dvě vlastní samolepící vydané Českou poštou. Na známkách jsou vyobrazeny klenoty domácí i světové filatelie:
1) Červený Mauricius - čistá samolepící známka - nominální hodnota "Z"
Datum vydání: 23. 9. 2020
Návrh:
Rytec: ofset
Náklad: 00 ks (VZ996)
2) Modrý Mauricius - reprodukce známky "Modrý Mauritius" - známka je čistá
- lep tropický
- nominální hodnota známky "A"
Datum vydání: 6. 9. 2017
Návrh: L. a K. Knotkovi
Rytec: ofset
Náklad: 2500000 ks (tisk nebyl ukončen)
Modrý mauritius (známka odborně označovaná jako Mauritius post office) je patrně nejznámější poštovní známka. Zároveň je jednou z nejcennějších známek světa. Známka modré barvy s nominální hodnotou 2 pence byla vydána spolu se známkou červené barvy (červený mauritius) s nominální hodnotou 1 penny 20. září 1847 na ostrově Mauricius. Jedná se o vůbec první známky britské koloniální říše vydané mimo vlastní Velkou Británii,[1] kde byly první známky vydány o sedm let dříve, v roce 1840. Každá z nich byla vydána v počtu pouhých 500 kusů. Mnoho z nich bylo použito na pozvánkách k plesu, které posílal tehdejší mauricijský guvernér Sir William Maynard Gomm krátce po jejich vydání.
3) Žilkovaná čtyřka s přetiskem Pošta československá 1919 - čistá samolepící známka - nominální hodnota "A"
Datum vydání: 23. 9. 2020
Návrh:
Rytec: ofset
Náklad: 78000 ks (VZ995)
V krátkém období po vzniku samostatného československého státu platily stále na našem území původně rakouské a uherské známky vydané habsburskou monarchií. V únoru 1919 byla platnost těchto známek v Československu ukončena a tyto známky byly staženy z poštovních úřadů a následně přetiskovány přetiskem „POŠTA ČESKOSLOVENSKÁ 1919". Převážná část jednotlivých sérií a hodnot byla přetištěna ve velkém i několikaset tisícovém množství, některé hodnoty však byly přetištěny jen v malém nákladu a staly se záhy hledanými a vzácnými. Přetištěno bylo také nedopatřením nepatrné množství známek, které vyšly na území Rakouska a Maďarska již po 28. říjnu 1918. Tyto známky byly velmi brzy mezi sběrateli rozpoznány a dnes je řadíme k nejvzácnějším československým známkám vůbec s tržně perspektivními atributy.
K této skupině známek patří např. maďarské 20 filérovky Magyar Posta nebo mimořádně vzácné rakouské známky Znak 4K a 10K na ŽILKOVANÉM papíru. „Žilkované" desetikoruny a čtyřkoruny existují pouze v několika málo exemplářích, na trhu se vyskytují jen zcela ojediněle a v aukcích dosahují velmi vysokých cen. „Žilkovaná" čtyřkoruna s převráceným přetiskem je pak známa pouze v jediném dochovaném exempláři, je unikátem a nejvzácnější československou známkou vůbec.
4) Chybotisk 50 na 50 na známce Osvobozená Republika
Série poštovních známek ČR č. 1089 - Známka na známc