inzerce, prodej, prodám, bazar

Cyklus obrazů v Národním Divadle od M. Alše rok vydání 1883

Kategorie: Starožitnosti

Prodám Cyklus obrazů v Národním Divadle v Praze
od Mikoláše Alše Čtrnácté fotografických listů úvod napsal Fr. AD. Šubert. Rok 1883
Cyklus obrazů v Národním Divadle od M. Alše rok vydání 1883
Podobné inzeráty
Sada starožitných obrazů (prvorepublikový tisk)
Prodám KOMPLET sadu šesti obrazů (prvorepublikové tisky) s venkovskou tématikou, v zasklených rámech, ve velmi dobrém stavu, cca 90 let staré. (obraz "A" - Jarní setba, obraz "B" - Letní žně, obraz "C" - Zimní hájovna, obraz "D" - Vodní mlýn, obraz "E" - Pěšina březovou alejí, obraz "F" - Řeka s mostem) - celkové rozměry včetně rámu (obrazy "A" až "D"): 55 x 43 cm, - celkové rozměry včetně rámu (obrazy "E" a "F"): 56 x 30 cm, - celková hmotnost všech obrazů: cca 12 kg, - obrazy visely takřka 90 let v jedné místnosti (vstupní hale/chodbě vily), mimo sluneční paprsky. - skla jsou v pořádku, jen rámy vykazují určité menší nedostatky (viz foto). Cena za komplet: 4000,-Kč Možný pouze osobní odběr / převzetí v rámci Ostravska. (Pro méně chápavé upozorňuji, že "prvorepublikový tisk" není originální olejomalba.)
koutní hrnce
Prodám starožitné keramické "koutní hrnce"-rok 1853-1883 v počtu 12 ks. Jedná se hlavně o keramiku v okolí Znojma
Prodám Fischer J. Budapest, stolní el. lampa 2.pol. 19.stol.
Prodám Zsolnay / Fischer J., Budapest, elektrifikovaná stolní petrolejová lampa 2. pol. 19. stol. Velká starožitná elektrická lampa s bronzovým podstavcem, ručně malovaná, viz foto. Značeno vtlačenou podglazurní značkou FischerJ Budapest a inkoustovým razítkem. Inkoustová známka, Fischer J. Budapest. Maďarské příjmení se vždy uvádí jako první. Také I & J jsou stejná: Odtud J = Ignác. Datace: 2. polovina 19. století, Viktoriánské období 1850-1899 (Ignác) Fischer. J. Pest, Budapešť, Rakousko-Uhersko. (nyní Maďarsko) Ignác Fischer, vyučený v keramické továrně svého otce v Tata-Tóváros, poté u Móra Fischera (vzdáleného příbuzného) v továrně Herend. V roce 1864 založil v Pešti vlastní obchod s dekoracemi a v roce 1867 se rozdělil na výrobu vlastní oceňované keramiky, která byla velmi podobná té, kterou vyráběl Vilmos Zsolnay. Byl vyznamenán rakousko-uherským dvorem a povolen používat titul von Fischer. Ještě v roce 1883 vedl Ignác Fischer, ale kolem roku 1885 začal podnik řídit jeho syn Emil Fischer a úspěch továrny upadal, a tak se nakonec kolem roku 1895 stala majetkem továrny Zsolnay v Pécsi.
TALÍŘEK SVATÝ JAN NEPOMUCKÝ SOLOMON REICH 1883 - 1893 (
Krásný starožitný talířek , prům. 13cm velmi dobrý stav
E. Morgenstern - starožitné židle 4 ks
Prodám celek 4 ks čalouněné židle, vyrobené v továrně na nábytek E. Morgenstern v Německém v Sasku, založené v roce 1883. Konstrukce z tvrdého masivního dřeva, zachovalé v barvě mahagon, sedák a opěradlo potažené látkou. Výška 78, šířka 43, hloubka 51 cm. Židle 850,- Kč x 4 ks = 3400 Kč celkem.
dielo od českého profi maliara Dalibor Mareček na predaj...
Dalibor Mareček (6. července 1915 Poříčany – 20. února 1945 Český Brod)[1] byl český malíř a hudebník. Rodiče Jeho otec František (nar. 1883) se dal na učitelskou dráhu. Zajímal se o hudbu, poezii, výtvarné umění a hru na housle. Za první světové války byl dva roky na frontě v Haliči, ale jako pacifista ani jednou nevystřelil a kvůli fingovanému „zánětu žil“ byl zproštěn vojenské služby. Po válce mu bylo nabídnuto místo v orchestru Národního divadla, ale odmítl, a zůstal v Poříčanech. V letech 1932 – 1939 řediteloval škole v Klučově. Zemřel v roce 1960. Matka Maří Magdaléna (nar. 1891) chtěla studovat zpěv, ale otec to rázně zakázal. Byla to vzdělaná žena s širokým rozhledem. Život a dílo Narodil se v Poříčanech jako druhé ze tří dětí. Po gymnaziálních studiích v Českém Brodě, které absolvoval v letech 1926–1934, studoval od roku 1934 do roku 1937 na Českém vysokém učení technickém u Oldřicha Blažíčka, Josefa Sejpka a Cyrila Boudy kresbu a poté, až do uzavření vysokých škol, na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy dějiny umění a estetiku. Tíhnul k divadlu a také k hudbě, hrál dobře na housle, jako jeho otec. Zpočátku se věnoval převážně krajinám z okolí jeho rodiště (Stodoly v Klučově I – III, Chalupy na Českobrodsku, Silnice u Lstiboře I – IV). Bylo to v době jeho mládí nezatížené chorobou ani válkou, kdy si užíval života plnými doušky. Kolem roku 1937 jsou datovány i skici k autoportrétu (I – III). Ty, i přes hrubé „impresionistické“ tahy štětcem vystihovaly charakter postav. Roku 1938 přibyly témata ze Slovenska (Liptovské hole I – IV), řídce se věnoval i zátiší (Zátiší s begonií, Zátiší s houslemi, Zátiší se pstruhy). Ve 40. letech 20. století začal malovat temnějšími barvami (V parku, 1943), více figurální kompozice plné intelektuální meditace a figury připomínali spíše stíny a přízraky (Rozhovor I a II). V obrazech zobrazil existenciální tíseň a samotu lidského individua. Zázrak sv. Marka, Poutníci I a II (1942), Setkání (1942), Vyprávění Dona Quijota (1943) a Návrat Odysseův (1944), Žena ze sanatoria. V roce 1943 byl po účasti na výstavě Hosté Mánesa přijat za člena tohoto spolku. V květnu 1944 vystavoval část svých prací ještě v Kutné Hoře a členskou výstavu Mánesa obeslal v létě svými posledními díly, jež mu vynesla zařazení mezi „zvrhlé umělce“ – Muziku, Špálu a jiné. Trpěl tuberkulózou plic a ledvin, ta mu byla odebrána již během studií v podolském sanatoriu. Během náletů na Prahu byl již těžce nemocný převezen do nemocnice v Českém Brodě, kde v únoru 1945 zemřel ve věku nedožitých 30 let na tuberkulózní zánět mozkových blan. Zastoupení v galeriích Národní galerie – Setkání, Vyprávění Dona Quijota, Návrat Odysseův a Krajina jihočeská – (zakoupila 11/1976)*******ponúkam na predaj obraz od českého profesionála Dalibor Mareček...cena diela - 550 euro...obraz v TOP stave kvality bez akýchkoľvek poškodení...možnosť poslať poštou po platbe vopred na účet !!! + poštovné...