inzerce, prodej, prodám, bazar

152465364.. kovové-poniklované magnetky měst

Kategorie: Mince, bankovky

Prodám kovové-poniklované magnetky měst a hradů :
Bojnice
Krásna Hôrka
Nitra
Banská Bystrica
Beckov
Banská Štiavnica
Devín
Oravský hrad
Bratislavský hrad - BL

Materiál:
Ms 80
Veľkosť:
27.00 mm
Hmotnosť:
10 g
Vyhotovenie:
Poniklované

Cena 49 Kč je za 1 kovovú magnetku !!!

Prodávam magnetky, které sú foceni !!!

Číslo inzerátu: 152465364

Poštovní - zásilkovna Slovensko-Česká republika- 79 Kč
Poprosím kontakt meilem, děkuji!
numizmaaron@
152465364.. kovové-poniklované magnetky měst
Podobné inzeráty
1Oz mince Vznik královského hlavního města Praha - Staré Měs
Na 1 oz stříbrné minci České mincovny z minisérie s názvem Vznik královského hlavního města Praha v černé kožené etui s barevným přebalem se objevuje Staré Město. Stověžatá matka měst láká každoročně miliony turistů a je pátou nejnavštěvovanější metropolí Evropy. Na první pohled je Praha jednolitým celkem, a návštěvníky proto ani nenapadne, že se skládá ze čtyř středověkých měst, která byla spojena do jednoho celku až roku 1784. První stříbrná mince České mincovny ze čtyřdílné minisérie je věnována Starému Městu pražskému. Když se řekne Staré Město, většině z nás se vybaví Staroměstské náměstí, kterému vévodí Staroměstská radnice. Její historie sahá až do roku 1338, kdy král Jan Lucemburský udělil pražským měšťanům privilegium k vytvoření vlastního správního centra. Základem radnice se tehdy stal patricijský dům, roku 1364 byla přistavěna mohutná věž, roku 1381 gotická kaple Petra Parléře a roku 1410 legendami opředený orloj, bez kterého si dnešní Prahu ani nedokážeme představit. Středověká stavba byla postupně rozšiřována o další síně i celé domy. Staroměstská radnice však není pouhým architektonickým klenotem. Je s ní spojena řada významných událostí z české minulosti – například volba husitského krále Jiřího z Poděbrad, poprava 27 českých pánů po bitvě na Bílé hoře nebo Pražské povstání za druhé světové války. Akademický sochař Zbyněk Fojtů věnoval reverzní stranu mince pohledu na Staroměstskou radnici s orlojem. Kompozici doplnil latinským opisem ANTIQUA CIVITAS PRAGENSIS (Staré Město pražské) a historickým znakem města. Erb je tvořený věžemi a branou, ze které vystupuje paže třímající meč – výjev odkazuje na odvahu Pražanů, kteří město bránili za třicetileté války. Averzní strana je společná celé minisérii a předkládá pražskou siluetu (ohraničenou Pražským hradem a Karlovým mostem) doplněnou nápisem PRAGA CAPUT REGNI (Praha hlava království). Averz mince nese ještě portrét a jméno panovnice Alžběty II., rok emise mince 2019 a nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) – tj. atributy tichomořského ostrova Niue, který České mincovně propůjčuje licenci k ražbě vlastních pamětních mincí. Kompletní čtveřice mincí, která připomíná Staré Město, Nové Město, Malou Stranu a Hradčany, představuje přírůstek do numismatické sbírky či atraktivní památku na návštěvu hlavního města.
TOP 1 kg stříbrná Založení Velké Prahy proof
V nabídce je mimořádná pamětní stříbrná 10 000 Kč mince ke 100. výročí založení Velké Prahy. Mince je vyrobena ze stříbra o ryzosti 999. Reliéf je matovaný, pole leštěné, hrana mince hladká. Průměr je 100 mm, hmotnost 1 000 g a síla je 14 mm. Obsahem prodeje jsou: Stříbrná mince v hodnotě 10.000,- Kč ke 100. výročí založení Velké Prahy v plastové kapsli. Dřevěná etue. Informační list tisknutý na ručním papíru Papírový obal s logem ČNB. Na lícní straně mince je ztvárněn historický znak hlavního města Prahy. Ve spodní části mincovního pole jsou umístěny ve třech řádcích texty „ČESKÁ“, „REPUBLIKA“ a označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky „10 000 Kč“. Značka České mincovny, která je tvořena kompozicí písmen „Č“ a „M“, se nachází při levém okraji mince. Na rubové straně mince je vyobrazena mapa Velké Prahy s vyznačením území všech původně samostatných historických obcí a měst, které v letech 1922-1968 tvořily Velkou Prahu. Po obvodu mince jsou v pořadí zprava nahoře vyobrazeny štíty ze znaků těchto obcí a měst: Vršovice, Košíře, Smíchov, Břevnov, Bubeneč, Vyšehrad, Hradčany, Malá Strana, Staré Město pražské, Nové Město pražské, Libeň, Vysočany, Karlín, Žižkov, Královské Vinohrady a Nusle. V horní části mincovního pole jsou umístěny ve třech řádcích texty „VELKÁ“, „PRAHA“ a „1922-2022“. Příjmení autora mince akademického sochaře Zbyňka Fojtů je umístěno pod mapou Velké Prahy. Součástí mince je katalogová karta modré barvy, na níž je popis mince a její plastické vyobrazení v poloviční velikosti. Podívejte se na zajímavost v prezentaci. Doprava 150 Kč, možné osobní předání v Praze, nebo Středočeském kraji, dle domluvy. Mám i další mince od 2008 do 2022, mohu poslat seznam na základě poptávky.
Sada oběžných minci 2023 narození dítěte
Ročníková sada oběžných mincí ČR v kvalitě stand Česká mincovna ve spolupráci s Českou národní bankou pravidelně vydává sady oběžných mincí s motivem narození dítěte a ani rok 2023 není výjimkou. Sada představuje originální dárek pro každého, kdo má doma novorozené miminko, nejen pro zapálené numismatiky. Řada odborníků si myslí, že žijeme v době, která zažije konec fyzických platidel. Některé země mají k tomuto scénáři již nakročeno – například skandinávské státy, které evidují dominantní podíl bezhotovostních plateb. Ve Švédsku tvoří papírové a kovové peníze pouhé jedno procento z celkové hodnoty všech plateb a je pravděpodobné, že seveřané se v blízké budoucnosti s bankovkami a mincemi definitivně rozloučí. Existuje tak reálná možnost, že i my jednoho dne budeme mít v peněžence jenom platební kartu a možná si při nákupu prostě a jednoduše vystačíme s mobilním telefonem. Není to škoda? Vždyť naše oběžné mince se řadí ke světové špičce – například taková pětikoruna Jiřího Harcuby, který je u nás i v zahraničí vnímán jako nedostižný mistr oboru, či bimetalová padesátikoruna Ladislava Kozáka, která byla v roce 1993 vyhlášena nejkrásnější oběžnou mincí na světě. Zkrátka máme být na co hrdí a možná i naše děti bude jednou zajímat, čím platili maminka s tatínkem… Pro tento účel vznikla výroční sada oběžných mincí – obsahuje všechny platné kovové mince s nominálními hodnotami 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč a s vyraženým letopočtem 2023, které vydala Česká národní banka a vyrobila Česká mincovna z Jablonce nad Nisou. Šestici mincí, které neprošly oběhem, doplňuje ještě pamětní žeton, jehož autorkou je medailérka Petra Brodská, DiS. Reliéf žetonu předkládá tradiční dětskou symboliku – nožičky miminka, které rostou jako z vody, a čápa s vránou, kteří podle pověsti nosí rodičům uzlíček plný štěstí. Kompletní set je uložen do dárkového balení, kam lze vepsat věnování a porodní údaje o miminku. 2 kusy volné
Pamětní mince Kutná Hora Chrám Svaté Barbory
Bývalé královské město spjaté s dolováním stříbra a ražbou mincí, pokladnice českých králů s dominantami dvou katedrál se řadí se po bok historicky nejvýznamnějších měst České republiky. Ze všech ulic, domů i kostelů tu na nás doslova dýchá její dlouhá historie, plná významných dějinných událostí. Historické jádro Kutné Hory s pozdně gotickým chrámem svaté Barbory a kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci představuje jedinečně dochovanou středověkou urbanistickou strukturu s řadou gotických, renesančních a barokních domů. K dalším významným památkám patří také Vlašský dvůr, pozdně gotický měšťanský Kamenný dům, kostel sv. Jakuba, Jezuitská kolej nebo klášter řádu sv. Voršily. Vlašský dvůr býval dočasným sídlem českých králů.
Sada oběžných mincí 2020 ME ve fotbale stand 42010-080
Vzácná již nesehnatelná sada oběžných mincí. Mimořádná sada oběžných mincí České mincovny a České národní banky se sportovní tematikou je v roce 2020 věnována mistrovství Evropy ve fotbale, které se však nakonec nekonalo. Fotbalové mistrovství Evropy mělo premiéru v roce 1960 ve Francii a od té doby se hraje každé 4 roky v různých zemích světadílu. Rok 2020 měl být pro tento sportovní svátek mimořádný – protože šampionát slaví 60. „narozeniny“, jeho 16. ročník měly hostit stadiony dvanácti měst ve všech koutech Evropy: Wembley Stadium (Londýn, Anglie), Allianz Arena (Mnichov, Německo), Stadio Olimpico (Řím, Itálie), Olympic Stadium (Baku, Ázerbájdžán), Krestovsky Stadium (Petrohrad, Rusko), Puskás Aréna (Budapešť, Maďarsko), Arena Națională (Bukurešť, Rumunsko), Aviva Stadium (Dublin, Irsko), Parken Stadium (Kodaň, Dánsko), Hampden Park (Glasgow, Skotsko), San Mamés (Bilbao, Španělsko) a Johan Cruyff Arena (Amsterdam, Nizozemsko). Bohužel se tak nestalo – mistrovství muselo být zrušeno kvůli koronavirové pandemii, která na začátku roku 2020 zachvátila celý svět a vyžádala si přísná karanténní opatření. Fanoušci si však nemusejí zoufat – jakmile nebezpečí pomine, fotbalová elita se znovu sejde… Sada ukrývá šest oběžných mincí s nominálními hodnotami 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč, které byly vyraženy v roce 2020 a neprošly oběhem.
Dukát ČR 2023 - Brakteát - nízký náklad 300ks
Dobrý den, nabízím ke koupi dukát ČR 2023 - V roce 2023 vzdává tradiční Dukátová řada České mincovny hold Přemyslu Otakaru II. Reliéf zlatého dukátu připomíná jeho moc a bohatství. Současníci Přemysla Otakara II. obdařili panovníka obdivným pojmenováním „král železný a zlatý“. Zatímco první část přízviska, kterou mu vysloužili těžce odění rytíři, symbolizovala královu sílu, druhý přívlastek vyjadřoval jeho bohatství, jež pocházelo ze stříbrných dolů na Jihlavsku. Královy mince, na kterých se poprvé skvěl dvouocasý lev, budily v lidech doma i za hranicemi důvěru. Na rozdíl od silně znehodnocených denárů, ve kterých se obsah stříbra záměrně snižoval, totiž byly skutečně ryzí. Dnes se jim říká brakteáty – podle latinského slova braktea, které znamená plíšek. Tyto penízky totiž byly velmi tenké, aby se nedaly ošidit přidáním jiného kovu. Český král své bohatství dobře využíval. Nejen k budování obávané železné jízdy, ale také k zakládání královských měst, hradů a klášterů – Českých Budějovic, Mostu, Bezdězu, Špilberku, Zlaté Koruny a mnoha dalších…Medailér Mgr. Petr Horák věnoval averzní stranu dukátu vyobrazení královy mince, které vévodí dvouocasý lev. V opisu je uveden její název – BRAKTEÁT PŘEMYSLA OTAKARA II. Doplňkovým motivem je rozeta z kláštera Zlatá Koruna. Reverzní strana, která je společná všem čtyřem ražbám Dukátové řady, pak předkládá královy relikvie. Jeho lebku, jež byla rozťata v bitvě na Moravském poli, pohřební korunu a latinský opis převzatý z tohoto klenotu – HIC SUNT OSSA OTACARI INCLITI REGIS BOHEMIE QUINTI (zde jsou kosti Otakara, slavného pátého českého krále). Váha 3,49 g, průměr 19,75 mm , zlato - ryzost 986 / 1000.