100. Výročí vzniku československé republiky
Kategorie:
Sběratelství
Prodám celou sadu mincí v originálním albumu. Samozřejmostí jsou certifikáty ke každé minci.
Není problém poslat i detailní fotku.
Nejlépe osobní předání nebo přes zásilkovnu.
Není problém poslat i detailní fotku.
Nejlépe osobní předání nebo přes zásilkovnu.
Podobné inzeráty
Strieborne pamatne mince nominálnej hodnoty 200 CZK.
Petr Vok z Rozmberka
100.vyroci prveho letu Jana Kaspara
zahajeni vyuky na prazske konzervatori
Jiri Melantrich z Aventina
600.vyroci sestrojeni Staromestskeho orloje
150.vyroci nar. Gustava Mahlera
150.vyroci nar. Alfonz Mucha
100.vyroci nar. Karel Zeman
Ceske predsednictvi Europske unie
Mistrovstvi sveta v klasickem lyzovani
100 let dosazeni severniho polu
400 let nar.Rabi Jehuda Low
400 let Keplerovy zakony
100.vyroci umrti Josefa Hlavky
150.vyroci nar. Viktor Ponrepo
100.vyroci zalozeni Narodniho tech.muzea
100.vyroci zalozeni ceskeho hokej. Svazu
Vstup do schengenskeho prostoru
650.vyroci zakl.kamene Karlova mostu
Prodám pamětní medaili ke 100. výročí vzniku Československé republiky.
Medaile je umístěna v deskách s pouzdrem.
Medaile byla vydána v roce 2018.
Prodám za symbolickou cenu: 250,- Kč
Místo prodeje: Kladno
Prodám kompletní sadu single modelů k 30. výročí 17.listopadu 1989 - tedy samostatné modely, ne dioramata.
Jedná se o 4 modely:
Tatra 603 (1969) 1:43 - 30.výročí 17.listopadu 1989
Škoda 105L (1977) 1:43 - 30.výročí 17.listopadu 1989
Škoda 120L (1982) 1:43 - 30.výročí 17.listopadu 1989
Škoda 120L (1982) 1:43 - 30.výročí 17.listopadu 1989
Každý z modelů je limitovanou edicí 300 ks.
Modely nebyly nikdy vybaleny z původního obalu - obal nebyl nikdy otevřen, jsou kompletní.
Prodávám pouze jako komplet. V případě dotazů mě můžete kontaktovat. Upřednostňuji osobní předání v Plzni nebo po dohodě na trase Plzeň-Praha-Hradec. Poštou minimálně po zaplacení zálohy na poštovné předem.
Úžasná single malt whisky, která byla vydaná u příležitosti oslav 100 let od vzniku Československé republiky v roce 1918. Poslední sud z průlomového ročníku 1992, který odstartoval novou úspěšnou éru značky Gold Cock, byl prodán do soukromých rukou a do prodeje se vůbec nedostal.
Gold Cock TGM 1992 26yo k výročí 100 let ČSR, 1918-2018. V druhé fázi 9/2018 bylo nalahvováno zbylých 199 lahví a byl tak uzavřen kruh úspěšného ročníku 1992.
Bylo využito příležitosti 100 let od vzniku Československa a kartonek tak dostal podobiznu T.G.M. Na etiketu lahve se dostalo zaplněné Václavské náměstí z roku 1918.
Důvod prodeje: Sešlo se mi více lahví.
Společná pouť Čechů a Slováků dějinami trvala 75 let. Byla plná radostí i smutku, sdíleli jsme řadu proher, ale také vítězství, a přestože se naše cesty nakonec rozdělily, máme k sobě stále blízko. A to nejen zeměpisně – naše kultury, jazyky, myšlení i povahy jsou si natolik podobné, že navždy zůstaneme „bratia“. Dokazuje to i společný numismatický projekt připravený u příležitosti 100. výročí vzniku Československa, za kterým stojí jablonecká Česká mincovna, slovenská Mincovňa Kremnica a centrální banky obou států.
Emise má podobu kompilace dvou sad oběživa ve společném balení. Obsahuje všechny platné oběžné mince vydané národními bankami Česka a Slovenska s vyraženým ročníkem 2018 – jedná se o nominální hodnoty 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč, 1, 2, 5, 10, 20 a 50 c, 1 a 2 € – a také dva tematické pamětní žetony. Jejich spojovacím prvkem jsou lístky lípy – všeslovanského stromu.
Na averzní straně českého žetonu, jehož autorkou je talentovaná studentka jablonecké medailérské školy Veronika Adamcová, se z lipových listů v koruně stromu formuje mapa Československa. Reverzní strana českého žetonu pak prostřednictvím pětilisté ratolesti předkládá heraldické znaky Čech, Moravy, Slezska, Slovenska a Podkarpatské Rusi. Kompozici reverzu dotváří opis tvořený klasickým citátem T. G. Masaryka „ČLOVĚK BEZ NÁRODA BY BYL NIČÍM“.
Averzní straně slovenského žetonu, který je dílem designéra kremnické mincovny Martina Sabola, vévodí velký státní znak Československa a státní vlajka tvořená lipovými listy. Srdčité listy se objevují také na reverzní straně slovenského žetonu, kde zdobí mapu nově vzniklé republiky. Součástí této mapy je i obrys bývalého Uherska, na kterém si Slovensko vydobylo vytouženou nezávislost.
Vlastenecky laděné balení obsahuje trojjazyčný průvodní text (v češtině, slovenštině a angličtině), ilustrace a fotografie, které připomínají zlomové okamžiky v dějinách Československa. Podobná mezinárodní sada oběživa se naposledy objevila v roce 2007 – záhy byla vyprodána a dodnes je vyhledávaným sběratelským artiklem.
Nabízím tyto odznaky ze své sbírky. Součástí jsou odznaky "Grandhotel Tatranská Lomnica", Chata Čerňava na Tesáku, hotel Bellevue a Národního podniku "Vývoj Třešť". Vše 80. léta.
Historie festivalu:
Filmový festival pracujících probíhal na území Československé socialistické republiky, a to v letech 1948 – 1990. V polovině 60. let byl „rozdělen“ na dvě části, letní část a zimní (dříve podzimní část). Letní část (původně jediná část festivalu) je masovější část, která byla připravována na dobu vždy mezi červnem a červencem. Takto probíhala výhradně v letních amfiteátrech. Její program nebyl jen vázán naší distribucí a ani distribucí z ostatních socialistických zemí, ale objevovaly se zde filmy i z USA, Anglie, Francie atd. Festival trval vždy 10 dní a byl pořádán na vybraných místech z celé ČSSR. S festivalem jsou spojeny hned tři velké historické události. Festival vznikl v roce 1948, a bylo jej možno uskutečnit až po změnách v ČSSR po Vítězném únoru. Tedy v době, kdy komunisté získali převážnou moc v naší zemi, která se tak stala součástí Sovětského bloku. Z lidově-demokratické formy vlády se vyklubala vláda totalitní a nekomunisté byli postupně vytlačeni ze všech důležitých postů. V 60. letech dochází k nejslavnější etapě československé kinematografie. „Československá nová vlna“, tedy doba, kdy svá autorská díla vytvářejí takoví režiséři jako Forman, Chytilová a Menzel. Končí dva měsíce po 19. FFP roku 1968, kdy vojska Sovětského svazu překročila státní hranice Československé republiky. Započalo budování reálného socialismu a novým prezidentem se stal Gustav Husák. Filmový festival pracujících končí společně s dalším výrazným mezníkem, po Sametové revoluci. Poslední ročník festivalu se tak uskutečnil až v létě 1990, jenže státní změny, které otřásly se základními kameny festivalu, nemohl „přežít“ ani takový kolos jako nejmasovější filmový festival.